Gospodarska zbornica Slovenije - Poslovni tednik

Izredna številka, 1. april 2020

Izjava predsednika GZS: Treba intenzivno razmišljati o kakovostnem #PKP2

"Na današnjem sestanku predstavnikov gospodarskih organizacij s predsednikom vlade in ključnimi ministri smo opozorili, da je treba po #PKP1 intenzivno razmišljati o kakovostnem #PKP2, ki bo rešil likvidnostno situacijo podjetij po ponovnem zagon," pravi predsednik GZS Boštjan Gorjup in dodaja, da "na GZS ocenjujemo, da mora biti ta paket v višini 3 mrd evrov za zagon gospodarstva v kombinaciji z državnim poroštvom komercialnim bankam, veliko večjo vlogo razvojne SID Banke ter zavarovanjem izvoznih terjatev in ostalih poslov."

Promo

Odlog obveznosti iz kreditnih pogodb

Kdo je upravičen do odloga? Kdaj lahko zaprosite za odlog? Ali velja odlog tudi za leasinge? Na ta in še druga vprašanja, povezana z odlogom obveznosti iz kreditnih pogodb, objavljamo odgovore na spletni strani.

Poslovni nasveti v času koronavirusa

Preberite odgovore na najpogostejša vprašanja s področja delovne zakonodaje, likvidnosti in financ, pa tudi splošne poslovne nasvete in informacije …

Podaljšan rok za oddajo inovacijskih predlogov

Zaradi aktualne situacije in epidemije COVID-19 so regionalne gospodarske zbornice podaljšale roke za oddajo inovacijskih predlogov do 12. 6. 2020. Prav tako je prestavljen termin letošnjega Dneva inovativnosti, ki bo 30. 11. 2020 v Kongresnem centru na Brdu pri Kranju. Regionalne podelitve priznanja za inovacije bodo predvidoma potekale v septembru in oktobru 2020.

Kako preživeti samo-izolacijo … in svet po njej … in ostati pozitiven

Samo-izolacijo in svet po njej boste veliko lažje sprejeli in preživeli tisti, ki ste in boste trenirali svoje možgane. Izkoristite priložnost in se udeležite webinarja z Nastjo Mulej o tem, kako vplivati na svojo inteligentnost, na svoje razmišljanje, svojo kreativnost, osredotočenost in celovitost!

Petek, 3. april 2020 / 11.00 - 12.30

Registracija

Oddaja vloge za povračilo nadomestila plače delavcev na začasnem čakanju na delo preko spleta

Zavod RS za zaposlovanje (ZRSZ) je na podlagi Zakona o interventnih ukrepih na področju plač in prispevkov pristojen za izvajanje dela zakona, ki se nanaša na delno povračilo izplačanih nadomestil plače zaposlenim, ki jim začasno ne morete zagotavljati dela zaradi posledic epidemije in izpolnjujete v zakonu navedene pogoje ter za povračilo nadomestil plače zaposlenim, ki ne morejo opravljati dela zaradi odrejene karantene zaradi epidemije (po zakonu o preprečevanju in obvladovanju nalezljivih bolezni).
Oddaja vlog poteka elektronsko preko povezave.

Poznate še koga, ki bi ga vsebine
Poslovnega tednika zanimale?

Prijavi se lahko tukaj