Gospodarska zbornica Slovenije - Poslovni tednik

Izredna številka, 7. maj 2020

FURS: Delodajalci: katere ukrepe v zvezi z delom in plačevanjem prispevkov za socialno varnost za vaše zaposlene lahko izkoristite in kako?

Zakon o interventnih ukrepih za zajezitev epidemije COVID-19 in omilitev njenih posledic za državljane in gospodarstvo (ZIUZEOP in ZIUZEOP-A) za delodajalce določa tudi ukrepe v zvezi z delom in plačevanjem prispevkov za socialno varnost. Za izvedbo teh ukrepov so predvidene tudi spremembe pri predlaganju REK obrazcev. FURS je objavil preglednico ukrepov v zvezi z delom in plačevanjem prispevkov.

Promo

UO GZS o posledicah koronakrize na slovensko gospodarstvo

Člani UO GZS so na današnji e-seji ocenili posledice koronakrize na slovensko gospodarstvo ter se seznanili z aktivnostmi GZS v času sprejemanja vladnih ukrepov. Seznanili so se tudi z Letnim poročilom GZS 2019 in ga poslali v potrditev Skupščini GZS.

Sodelujte v projektu POLET

Postopno se vračamo na delovna mesta. Delodajalci in zaposleni so se znašli v povsem novih razmerah. V okviru projekta POLET vam lahko svetovalci pomagajo delno reševati nekatere izmed izzivov, ki se na novo pojavljajo v naših sredinah. Več informacij: T: 07 490 10 60 ali E: posavska.gz@gzs.si

Poslovni nasveti v času koronavirusa

Preberite odgovore na najpogostejša vprašanja s področja delovne zakonodaje, likvidnosti in financ, pa tudi splošne poslovne nasvete in informacije …

Nemčija podaljšuje nadzor na mejah do 15. maja 2020

Nadzor na mejah z Avstrijo, Švico, Francijo, Luksemburgom, Dansko, Italijo in Španijo (slednji v smislu letalskih povezav) se bo nadaljeval vsaj do 15. maja 2020.

Kako optimizirati prodajne in vodstvene procese v kriznih situacijah?

V kriznih situacijah številna podjetja izgubijo kontrolo nad komunikacijo in pomembnimi procesi znotraj podjetja in posledično stik s svojimi kupci in trgom. Zato je pomembno, da se med seboj povežemo vodje, prodajniki ter lastniki podjetij. Samo z večjo skupnostjo, znanjem, izkušnjami in prodornostjo lahko izkoristimo priložnost nastopa na novo nastajajočem tržišču. V okviru 90-minutne webinar delavnice vas bosta predavatelja popeljala skozi Transolution Business koncept, kjer bosta predstavila primer prodajnih in vodstvenih procesov nemškega globalnega tekstilnega podjetja ter slovenskega podjetja.

Sreda, 13. maj 2020 / 10.00 - 11.30

Kako z digitalizacijo izdelkov doseči večjo prodajo preko digitalnih kanalov?

Če želi podjetje doseči večjo prodajo preko digitalnih kanalov, mora posebno pozornost nameniti digitalizaciji izdelkov. Izkoristite priložnost in se udeležite webinarja, na katerem boste spoznali način digitalizacije izdelkov in kako se jih uvršča v digitalno polico distributerja/trgovca.

Četrtek, 14. maj 2020 / 14.00 - 14.45

Izvajanje storitev v Nemčiji

Organizator: Slovensko-nemška gospodarska zbornica (AHK Slovenija)

Slovensko-nemška gospodarska zbornica (AHK Slovenija) vabi na webinar o izvajanju storitev in ustanovitvi podjetja v Nemčiji. Predavala bo Katja Stadler, vodja področja pravo in davki na Slovensko-nemški gospodarski zbornici.

Sreda, 13. maj 2020 / 11.00 - 12.00

Poznate še koga, ki bi ga vsebine
Poslovnega tednika zanimale?

Prijavi se lahko tukaj