Arhiv: Nemčija podaljšuje nadzor na mejah do 15. maja 2020

Nadzor na mejah z Avstrijo, Švico, Francijo, Luksemburgom, Dansko, Italijo in Španijo (slednji v smislu letalskih povezav) se bo nadaljeval vsaj do 15. maja 2020.

Čezmejni pretok blaga je še naprej dovoljen. Čezmejnim potnikom je še vedno dovoljen vstop in izstop iz države. Čezmejna potovanja iz nujnih razlogov bodo obravnavana individualno, pri čemer nuji razlogi vključujejo zdravstveno obravnavo, smrt ožjih družinskih članov in pridružitev zakoncev ali civilnih partnerjev.

Trenutno je pri vstopu v Nemčijo ključno razlikovati med pravili o karanteni, katere namembna zvezna država je odgovorna za izvrševanje, in pravili o vstopu, ki jih zvezna policija izvaja v okviru mejnega policijskega nadzora. Dodatno je treba upoštevati omejitve v ciljni zvezni deželi.

Vsa ne nujna potovanja v Nemčijo so še vedno odsvetovana, v kolikor vas zanimajo podrobnosti, sporočite vaše vprašanje na vanja.bele@gzs.si ali na 01 5898 113.

Vir: Bundesministerium des Innern, für Bau und Heimat