Sekcija za Kibernetsko Varnost

Sodelovanje SeKV na Slovensko–nemškem dnevu obrambne industrije

Javna agencija SPIRIT Slovenija je skupaj z Ministrstvom za gospodarstvo, turizem in šport, Grozdom obrambne industrije Slovenije (GOIS), Gospodarsko zbornico Slovenije in Zvezo nemške varnostne in obrambne industrije (BDSV) organizirala Slovensko-nemški poslovni forum na področju obrambne industrije.

Dogodek , ki je potekal 13. februarja 2024, je bil priložnost za predstavitev dobrih praks in dosežkov obrambne industrije obeh držav. Prav tako je forum ponujal možnost za vzpostavitev in krepitev stikov ter razvoj novih poslovnih priložnosti.

Predstavila so se podjetja, ki nudijo proizvode in storitve na področju obrambne industrije ter podjetja s komplementarnimi dejavnostmi, še posebej na področju elektroindustrije. Med podjetji so bila tudi podjetja s področja IKT in kibernetske varnosti.

Udeleženci so ocenili, da na področju obrambne industrije ni kratkoročnih uspehov so pa številne  priložnosti dolgoročnega sodelovanja na razvoju obrambnih zmogljivosti.