Nagrajenih 21 piv odlične kakovosti

Sporočilo za medije

Žalec, 13. maj 2022 – Raznovrstnost piv, ki so prispela na drugo senzorično ocenjevanje piva potrjuje, da se krepi pestrost in ponudba piv, ki postajajo vse bolj kakovostna. Na ocenjevanje je prispelo 39 vzorcev piv iz različnih kategorij piva. Organizator ocenjevanja je drugo leto zapored bila GZS-Zbornica kmetijskih in živilskih podjetij v sodelovanju z Inštitutom za hmeljarstvo in pivovarstvo Slovenije.

V okviru 2. senzoričnega ocenjevanja piva so priznanja prejele naslednje pivovarne:
- 4IPA D.O.O. za pivo 4PICNIC SESSION IPA
- GREEN GOLD D.O.O. za piva CASHMERE NEIPA, KOMB4JN PALE ALE, DRAGON SLAYER IPA, FORBIDDEN FRUIT MANGO WHEAT ALE
- LIPNIK, PIVOVARNA IN KOVINARSTVO D.O.O. za pivi PIVO LIPNIK – TEMNO in PIVO LIPNIK - INGVERJEVO
- MSOS S.P., PE PIVOVARNA ZAJC za pivi ENGLISH RED ALE in LALA LAGER
- PIVOVARNA HALER, MIRAN DOBERŠEK S.P. za pivo ZELENO PIVO S KONOPLJO
- PIVOVARNA LAŠKO UNION D.O.O. za pivi UNION in ZLATOROG
- SAVINJSKA PIVOVARNA D.O.O. za piva NAPOJ, POLJUB in ČAU SONČEK
- TIME BREWERY PROIZVODNJA PIVA IN DRUGE STORITVE D.O.O. za piva 5 O'CLOCK, 8 O'CLOCK, 10 O'CLOCK
- TOVARNA PIVOVARNA D.O.O. za piva BERGKONIG TRIGER LAGER, BERGKONIG OL 51 in BERGKONIG GORDON

»Senzorično ocenjevanje piva je pomembna aktivnost SRIP HRANA, s pomočjo katere želimo prispevati k promociji in izpostavitvi piv odlične kakovosti ter posledično k razvoju sektorja pivovarstva. Hkrati želimo pomembno prispevati k širitvi znanja znotraj sektorja in k večji ozaveščenosti potrošnikov, da nagrajene izdelke poiščejo na trgovinskih policah.«, je ob tej priložnosti povedala dr. Tatjana Zagorc, direktorica GZS- Zbornice kmetijskih in živilskih podjetij.

Piva odlične kakovosti so podrobneje predstavljena v brošuri, ki je na voljo TUKAJ.

Fotografije z dogodka:

Video iz dogodka: