
DevOps akademija
Izboljšajte hitrost, učinkovitost in kakovost vaših razvojnih projektov
NAJNOVEJŠE: na DevOps akademijo se je prijavilo že 15 oseb in s tem smo zapolnili prosta mesta! Predvidoma bomo izobraževanje ponovno izvedli jeseni 2024. Interesenti se javite na mateja.baebler@gzs.si.
V Evropi je zaposlenih približno 9 milijonov strokovnjakov IKT. Da bi dosegli cilje digitalnega kompasa do leta 2030 (Evropska komisija) potrebujemo še 11 milijonov dodatnih strokovnjakov IKT. Evropski sektor programske opreme raste in zahteva vedno več strokovnjakov za programsko inženirstvo. V nedavni raziskavi je 45 % anketiranih organizacij ocenilo, da bodo v naslednjih 5 letih potrebovale več razvijalcev.
Združenje za informatiko in telekomunikacije in Fakulteta za računalništvo in informatiko (Univerza v Ljubljani) sta dva izmed 14 partnerjev na Erasmus+ projektu European Software Skills Alliance (ESSA). V sklopu projekta želimo skupaj s partnerji zagotoviti učne vsebine, ki jih zaposleni potrebujejo, in tako zadostiti povpraševanju po znanju in spretnostih na področju programskega inženirstva.
Skupaj s Fakulteto vas vabimo na DevOps akademijo, ki je sestavljena iz niza 6. modulov, s katerim bodo vaši zaposleni pridobili znanje iz izbranih področij ESSA študijskega programa “Junior DevOps Expert”, ki se izvaja pilotno v okviru projekta ESSA.
Vabimo vas, da izkoristite to izjemno priložnost in se nam pridružite na nizu brezplačnih intenzivnih izobraževanj. Več o vsebini posameznih modulov akademije si lahko preberete v predstavitveni brošuri!
DevOps akademija bo potekala po naslednjem urniku:
MODUL 1: Web development - backend: 9. 10. 2023 do 27. 10. 2023
MODUL 2: Web development - frontend: 6. 11. 2023 do 24. 11. 2023
MODUL 3: Virtualization: 27. 11. 2023 do 15. 12.2023
MODUL 4: Continerization: 8. 1. 2024 do 26. 1. 2024
MODUL 5: Orchestration: 29. 1. 2024 do 16. 2. 2024
MODUL 6: Software testing: 4. 3. 2024 do 22. 3. 2024
Vsa izobraževanja bodo organizirana na enak način in bodo trajala 3 tedne, od tega:
- prvi teden: predavanja in vaje v obsegu 20 šolskih ur,
- drugi teden: samostojno projektno delo na izbranih in predhodno potrjenih vsebinah s komunikacijo prek elektronskih kanalov,
- tretji teden: pregled in ocenjevanje nalog/projektov in izvedba pisnega preverjanja znanja.
Predavanja in vaje bodo potekale v prostorih Fakultete za računalništvo in informatiko, Večna pot 113, 1000 Ljubljana. Ura izvedbe bo naknadno dogovorjena s prijavljenimi tečajniki. Zaželeno je, da tečajniki s seboj prinesejo svoje prenosne računalnike.
Pogoji udeležbe
· Udeležiti se morate vseh 6. modulov, udeležba zgolj izbranih ni mogoča.
· Za zagotovitev pogojev, ki so potrebni za kakovostno izvedbo izobraževanj, je število udeležencev omejeno na maksimalno 15.
· Potrebno predznanje je opredeljeno v okviru opisa modulov.
Potrdilo o pridobljenem znanju
Udeleženci, ki bodo uspešno zaključili DevOps akademijo, bodo pridobili 11 kreditnih točk (ECTS) ter potrdilo Akademije FRI, Fakultete za računalništvo in informatiko, o uspešnem zaključku izobraževanj pilotnega ESSA študijskega programa “Junior DevOps Expert”. Omenjeno potrdilo bo možno pretvoriti v mikro potrdila, ko bodo ta dokončno uveljavljena na ravni države oziroma EU.
Kratek opis posameznih modulov in želena predznanja si lahko preberete v predstavitveni brošuri.
Prijave zbiramo preko spletnega prijavnega obrazca. Predvidevamo 1 prijavo na podjetje.
Kotizacija
Ta izvedba DevOps akademije poteka v sklopu projekta ESSA in je za člane Združenja za informatiko in telekomunikacije brezplačna. Naslednje izvedbe bodo plačljive.
Rok za prijavo je 1. 10. 2023.
Neudeležbo na posameznem modulu bomo zaračunali s 150 € + DDV.
Vsi moduli bodo potekali v prostorih Fakultete za računalništvo in informatiko, Večna pot 113, 1000 Ljubljana. Ura izvedbe bo naknadno dogovorjena s prijavljenimi tečajniki.
Rok za odjavo prijavljenih na DevOps akademijo je 1. 10. 2023.
O projektu ESSA
V sklopu projekta European Software Skills Alliance (ESSA) želimo skupaj s partnerji zagotoviti učne vsebine, ki jih ljudje potrebujejo, in tako zadostiti povpraševanju po znanju in spretnostih na področju programskega inženirstva in strokovnjakih. Izvedba brezplačne DevOps akademije je del projekta.
Izbrana izobraževanja
Izobraževanja, ki so del DevOps akademije, smo izbrali iz širšega nabora vsebin ESSA študijskega programa “Junior DevOps Expert” in zajemajo: dve izobraževanji s področja razvoja spletnih aplikacij (zaledni del in čelni del), tri izobraževanja s področja moderne infrastrukture, kar vključuje virtualizacijo, vsebnike in orkestracijo ter tečaj s področja testiranja programske opreme v DevOps življenjskem ciklu. Skozi izobraževanja se boste naučili, kako razvijati moderne aplikacije, kako jih nameščati na moderno infrastrukturo in kako na taki infrastrukturi izvajati avtomatizirano testiranje.