8. januarja 2023 je začel veljati program politike za Digitalno desetletje do leta 2030, mehanizem spremljanja in sodelovanja za uresničitev skupnih ciljev za digitalno preobrazbo Evrope do leta 2030 v katerem so Evropski parlament, države članice in Komisija prvič skupaj določili konkretne cilje na štirih ključnih področjih digitalne preobrazbe. Te cilje bo spremljal cikličen postopek sodelovanja, namenjen spremljanju napredka in določitvi mejnikov.
Namen sekcije je združevati gospodarstvo, javni sektor in državne institucije ter posamezne strokovnjake za skupen razvoj zmogljivosti eZdravja in tako prispevati k digitalnem razvoju gospodarstva in javnega sektorja.
V okviru projekta DS4Skills – Podatkovni prostori za znanja in kompetence smo pripravili celovit in strukturiran pregled obstoječih platform, storitev, aplikacij in pobud na področju podatkov o znanjih, veščinah, izobraževanjih in kompetencah. Omogoča odkrivanje, analizo in povezovanje z obstoječimi pobudami.
Vabimo vas k sodelovanju v novi sekciji ZIT za podatkovno znanost in umetno inteligenco – AIDAS. Poslanstvo sekcije je spodbujanje sodelovanja in razvoja in uvajanja produktov, rešitev in storitev na področju podatkovne znanosti in umetne inteligence ter obravnavati problematiko članov.
Postanite podpornik dogodka >> Podelitev nagrad najboljšim slovenskim tekmovalcem informatike in računalništva, ki bo 21. april 2023 potekal na Gospodarski zbornici Slovenije.
Podelili bomo tri nagrade za posebne dosežke ZITko leta! Vabljeni, da oddate svoj predlog!
Ustvarjanje in posodabljanje učnih načrtov in programov za strokovnjake s področja programske opreme je postalo lažje. V okviru projekta ESSA (European Software Skills Alliance) smo izdali tri poročila, ki bodo pomagala pri oblikovanju in razvoju ponudbe izobraževanj in usposabljanj, ki ustrezajo potrebam po znanju na področju programske opreme.
Na 10. Evropski konferenci bodo sodelovali vodilni oblikovalci politik, akterji iz industrije ter visoki strokovnjaki s področja kibernetske varnosti in obrambe. Cilj je raziskati, kako se je Evropa odzvala na vprašanja kibernetske varnosti v dinamično spreminjajočem se globalnem okolju tveganj in kaj bi morali vsi akterji ekosistema storiti naprej, da bi vzpostavili varno in zaščiteno okolje, ki bo Evropi omogočilo v celoti izkoristiti ogromne družbeno-ekonomske prednosti, ki jih zagotavljajo digitalne tehnologije.
Kot člani DIGITALEUROPE smo na Združenju za informatiko in telekomunikacije pri GZS pristopili h kampanji #LaptopsForUkraine, k zbiranju računalniške opreme za ukrajinske otroke, študente, bolnišnice, lokalne oblasti. Vabimo vas, da pomagate in podarite staro ali novo tehnično opremo, ki je ne potrebujete več. Kampanja je osredotočena na zbiranje prenosnih računalnikov, tabličnih računalnikov in pametnih telefonov.
Združenje za informatiko in telekomunikacije s svojimi storitvami in aktivnostmi uspešno podpira razvoj IKT panoge in so pomemben člen podpornega okolja za digitalno preobrazbo celotnega gospodarstva. Naša stališča do strategije Digitalna Slovenija 2030 temeljijo na Programu za digitalno Slovenijo (ZIT), ki zajema prioritete tako za IKT panogo kot tudi za uspešno digitalizacijo Slovenije, ki ga je podprl tudi Strateški svet GZS za digitalizacijo.