Sekcija za Kibernetsko Varnost

Varna uporaba interneta: aktivnosti za varovanje osebnih podatkov na internetu izvedlo 55 %

V 1. četrtletju 2020 je aktivnosti za varovanje osebnih podatkov na internetu izvedlo 55 % 16–74-letnikov. Pri 22 % gospodinjstev s širokopasovnim fiksnim dostopom do interneta je bila hitrost internetne povezave nižja od pogodbene.

Oznaka „Cybersecurity Made in Europe“

Evropska organizacija za kibernetsko varnost (ECSO) je lansirala svojo oznako „Cybersecurity Made in Europe“ za promocijo evropskih podjetij za kibernetsko varnost in povečanje njihove prepoznavnosti na trgu.

Tekmovanje Hackfest 2020

Glede na okoliščine COVID-19 ENISA letos ne organizira tekmovanja mladih talentov iz kibernetske varnosti European Cyber Security Challenge 2020ECSC 2020.

Konferenca CyberNextDC

Obveščamo vas o konferenci CyberNextDC, ki je ena vodilnih konferenc o politiki kibernetske varnosti. Spletna konferenca bo potekala 17. in 18. novembra.

21. seja IO SeKV

Na 21. seji IO SeKV smo skupaj z IKT Hm KV in Skupino lokalnih deležnikov projekta Cyber Interreg Europe obravnavali sodelovanje z DIH Slovenije, predloge podjetij k spremembam nacionalne strategije kibernetske varnosti in predloga akcijskega načrta ter aktivnosti programa IKT Hm KV do konca leta.

Arhiv: Razpisi zveze NATO in agencij NSPA in NCIA, spletni seminar 29. september

Podjetja, ki ste aktivna na obrambnem področju in tudi druga podjetja, ki želite postati dobavitelj zveze NATO in njenih agencij ste vabljeni k udeležbi v okviru spletnega seminarja Razpisi zveze NATO in agencij NSPA in NCIA.

Anketa o pripravljenosti evropskih MSP na kibernetske izzive

Organizacija Agencije za kibernetsko varnost EU (ENISA) pripravlja raziskavo o pripravljenosti malih in srednjih podjetij na krize, kot so COVID-19. V ta namen je pripravila anketo, s pomočjo katere bodo raziskali glavne izzive kibernetske varnosti in stopnjo pripravljenosti na obvladovanje najpogostejših groženj.

Izvedba 2 delavnic za kibernetsko varnost

Na Združenju za informatiko in telekomunikacije smo v sodelovanju z IKT-horizontalno mrežo organizirali 2 delavnici na temo kibernetske varnosti.

EU Cyber Security Summer Hub

Srečanje »Cyber Security Summer Hub« je postregel z razpravami o evropski in globalnih politikah kibernetske varnosti. Med tem tudi razprava o vlogi politike kibernetske varnosti EU v izboljšanju digitalne suverenosti.

Novičnik projekta CYBER, Interreg Europe

Primeri dobre prakse iz Slovenije in Valonije, intervju z g. Marjanom Kavčičem iz Uprave Republike Slovenije za informacijsko varnost, in še veliko več!