Javni poziv za izvedbo delavnic v okviru SRIP Tovarne prihodnosti na področju razvoja človeških virov v tovarnah prihodnosti
Gospodarska zbornica Slovenije, Zbornica elektroindustrije (v nadaljevanju: GZS-ZEI), objavlja javni poziv za izbor izvajalca strokovnih delavnic na področju razvoja človeških virov v podporo prehodu v pametne in trajnostno naravnane tovarne prihodnosti. Delavnice se izvajajo v okviru aktivnosti SRIP ToP – Strateškega razvojno-inovacijskega partnerstva za tovarne prihodnosti, katerega osrednji cilj je krepitev kompetenc zaposlenih, ki so ključne za uresničevanje koncepta Industrije 5.0 ter podporo zelenemu prehodu v industriji.
Namen in predmet javnega poziva
Namen tega poziva je izbor usposobljenega izvajalca – podjetja ali zunanjega strokovnjaka – ki bo z izvedbo vsebinsko ustreznih in kakovostnih delavnic podprl razvoj ključnih človeških virov za prehod v Industrijo 5.0. Ta vključuje ne le tehnološke spremembe, ampak tudi zahteve po trajnostnem, človeku prijaznem in vključujočem industrijskem okolju. Zato si prizadevamo za okrepljeno usposabljanje zaposlenih na področjih, kot so mehke veščine, vodenje, medgeneracijsko sodelovanje in prilagajanje spremembam. Predmet poziva je izvedba ene ali več strokovnih delavnic z različnih vsebinskih področij razvoja človeških virov. Delavnice bodo namenjene vodjem, kadrovskim strokovnjakom in drugim zaposlenim, ki so vključeni v razvoj kadrov in kompetenc, potrebnih za sodobne, pametne in trajnostne industrijske sisteme. Sodelovanje med GZS-ZEI in izbranim izvajalcem je predvideno v obdobju od junija 2025 do vključno septembra 2026.
Vsebina in cilj delavnice
Delavnice naj bodo oblikovane tako, da prispevajo k: - razvoju mehkih veščin in medosebnih kompetenc, ki so pomembne za sodelovanje v sodobnem delovnem okolju, - spodbujanju prilagodljivosti, sodelovanja in inovativnosti zaposlenih, - razumevanju potreb različnih skupin zaposlenih, vključno z mlajšimi generacijami, - krepljenju vloge vodij in mentorjev v procesu razvoja in prenosa znanj.
Cilj delavnic je podpreti sistematični razvoj kadrov, ki bo omogočal učinkovito delovanje v industrijskem okolju prihodnosti, temelječem na digitalizaciji, trajnosti in človeško usmerjenem pristopu.
Obseg in trajanje Predvideno trajanje posamezne delavnice: 5 šolskih ur (približno 3 ure in 45 minut). Število izvedb: po potrebi (v okviru možnosti GZS-ZEI). Predviden čas izvedbe: junij 2025 – september 2026.
Pogoji za prijavo
Na razpis se lahko prijavijo podjetja ali zunanji strokovnjaki, ki izpolnjujejo naslednje pogoje: - imajo izkazane izkušnje z izvedbo sorodnih delavnic (npr. medgeneracijsko sodelovanje, razvoj kadrov, mehke veščine), - razpolagajo z ustreznimi strokovnimi referencami, - lahko zagotovijo kakovostno izvedbo po vsebini iz tega poziva.
Kriteriji za izbor izvajalcev Strokovne reference in izkušnje (60 %) - predhodne izvedbe podobnih izobraževanj/delavnic, - strokovna usposobljenost izvajalcev.
Cena izvedbe (40 %) - predlagana urna postavka (brez DDV), - skupna cena za delavnico v obsegu 5 šolskih ur.
Način prijave
Zainteresirani naj posredujejo naslednjo dokumentacijo:
1. Predstavitev ponudnika, vključno z referencami in strokovnimi izkušnjami s področja teme delavnice.
2. Opis vsebine in izvedbenega pristopa delavnice.
3. Cenovno ponudbo, ki vključuje:
· urno postavko,
· ceno delavnice za 5 šolskih ur,
· navedbo, ali cena vključuje DDV.
Rok za prijavo Prijave pošljite najkasneje do 19. maja 2025 na elektronski naslov: mitja.virant@gzs.si s pripisom: Prijava na javni poziv – medgeneracijske delavnice. Izbor bo opravljen najkasneje v 8 dneh po zaključku roka za prijavo. Vsi prijavitelji bodo o rezultatih obveščeni po elektronski pošti. Za dodatne informacije pišite na: mitja.virant@gzs.si
Bodite obveščeni o aktualnem dogajanju.