Grozd pametne tovarne

Digitalne veščine v izobraževanju (upravljanje s talenti na daljavo)

Vabimo vas na usposabljanje, ki bo potekalo 13. aprila 2021 v spletnem okolju Zoom od 9.00 do 11.00 ure.

Usposabljanje za vodenje timov na daljavo so namenjena strokovnem kadru, ki v luči trenutnih okoliščin zaradi COVID-19 vodi time na daljavo. Ljudje še nikoli niso bili pomembnejši za organizacijo, saj so usposabljanje, upravljanje talentov in dobro počutje zaposlenih prišli na vrh dnevnega reda. Porast dela na daljavo je ustvaril tudi nove priložnosti za učenje in razvoj, ki delujejo kot steber pri upravljanju talentov za privabljanje in zadrževanje zaposlenih.

Obravnavane bodo izbrane teme, katerih namen bo ponuditi temeljne smernice za upravljanje s talenti na daljavo z uporabo digitalnih orodij. Udeleženci bodo seznanjeni s kompetencami za digitalizacijo in prepoznavanje talentov na daljavo ter pomen digitalnih veščin za upravljanje talentov na daljavo.


Teme usposabljanja:

- Uvodno spoznavanje in digitalni kompas

- Kompetence za digitalizacijo in prepoznavanje talentov na daljavo

- Pomen digitalnih veščin za upravljanje talentov na daljavo

 

Usposabljanje bosta izvedli: Tina Kastelic, Kompetenca d.o.o. in mag. Ines Gergorić, GZS.


Prosimo vas, da se udeleženci na usposabljanje prijavijo na tej povezavi. 

Prijave zbiramo do ponedeljka 12.4.2021 do konca dneva. 

 

Dogodek poteka v okviru projekta SRIP Tovarne prihodnosti in projekta Interreg Central Europe 4STEPS (Naložbo št. 2130-17-090102 sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega sklada za regionalni razvoj / Projekt 4STEPS  je podprt s strani programa Interreg Srednja Evropa, ki je financiran iz Evropskega sklada za regionalni razvoj)


 

Prenova Slovenske strategije pametne specializacije


SLOVENSKA STRATEGIJA PAMENTE SPECIALIZACIJE
za programsko obdobje 2021 – 2027
PROCES PODJETNIŠKEGA ODKRIVANJA - EDP

Vabilo na spletne delavnice

Prenova Slovenske strategije pametne specializacije

OPREDELITEV PRIORITETNIH PODROČIJ, FOKUSNIH PODROČIJ IN PRODUKTNIH SMERI

Vabljeni vsi, ki vas zanima:

- kako bo oblikovana vsebina Slovenske strategije pametne specializacije - S4 za programsko obdobje 2021–2027?
- katera so in bodo njena prednostna področja, fokusna področja in produktne smeri?
- kakšna je razlika med predhodnim in omogočitvenim pogojem?

 Delavnice bodo potekale od 26. marca do 19. aprila 2021

 Služba Vlade Republike Slovenije za razvoj in evropsko kohezijsko politiko (SVRK) vas vabi k sodelovanju na spletnih delavnicah, na katerih bomo skupaj iskali odgovore na zgornja in podobna vprašanja. Zaključki razprav bodo prispevali k oblikovanju razvojnih prioritet, opredeljenih v prenovljeni S4.

V obdobju od 26. marca do 19. aprila 2021 bo organizirana uvodna in devet področnih spletnih delavnic - webinarjev po prioritetnih področjih uporabe S4 po naslednjem vrstnem redu:

Dan Datum in ura
Področje S4
Zapiranje prijav
Petek 26. 3. ob 13.00
Uvodna predstavitev
Prijavni obrazec >>>
23 .3. 2021
Ponedeljek 29. 3. ob 13.00 Materiali kot končni produkti
Prijavni obrazec >>>
24. 3. 2021
Sreda 31. 3. ob 13.00 Mobilnost
Prijavni obrazec >>>
26. 3. 2021
Petek 2. 4. ob 13.00 Zdravje - Medicina
Prijavni obrazec >>>
30. 3. 2021
Sreda 7. 4. ob 13.00 Tovarne prihodnosti
Prijavni obrazec >>>
1. 4. 2021
Petek 9. 4. ob 13.00 Trajnostni turizem
Prijavni obrazec >>>
6. 4. 2021
Ponedeljek 12. 4. ob 13.00 Trajnostna pridelava hrane
Prijavni obrazec >>>
7. 4. 2021
Sreda 14. 4. ob 13.00
Mreža za prehod v krožno gospodarstvo
Prijavni obrazec >>>
9. 4. 2021
Četrtek 15 .4. ob 13.00
Pametne stavbe in dom z lesno verigo
Prijavni obrazec >>>
12. 4. 2021
Ponedeljek 19. 4,. ob 13.00
Pametna mesta in skupnosti s horizontalno IKT mrežo
Prijavni obrazec >>>
14. 4. 2021

 

Prijave  so  možne  do  zapolnitve  razpoložljivih 100   prostih   mest   na   delavnico. Organizator v prijavnicah napotuje, da prijavljeni deležniki napovejo svojo razpravo.  Prijavljeni udeleženci boste povezavo do spletne aplikacije Zoom prejeli predvidoma en delovni dan pred posameznim dogodkom. Ostalim bomo omogočili spremljanje dogodka v živo preko organizatorjevega kanala YouTube.

Dogodki bodo trajali okvirno 2 uri do 2 uri in pol, odvisno od poteka razprave. Izjema je uvodna delavnica, ki jo načrtujejo zaključiti v eni uri in daljša razprava ni predvidena.

Vse delavnice so brezplačne.

Vabilo s programom prve (uvodne) delavnice je objavljeno v pripetem pdf dokumentu >>>

Kontakt za več informacij:  s4.svrk@gov.s

Delovno gradivo:

Pomembne povezave:

 

EIT Manufacturing: predstavitev razvojnih razpisov za podjetja in raziskovalce

Spoštovani,

 Vljudno vabljeni k udeležbi na raziskovalnem kolokviju FS z naslovom »EIT Manufacturing: predstavitev razvojnih razpisov za podjetja in raziskovalce«, ki bo potekal v sredo, 10. marca, med 10.00 in 11.00 uro preko spletne aplikacije ZOOM.

Povezava na dogodek: https://uni-lj-si.zoom.us/j/96929517757Meeting ID: 969 2951 7757

EIT Manufacturing je vozlišče organizacij na področju proizvodnje, podprto s strani Evropskega inštituta za inovacije in tehnologije (EIT) in Evropske Unije. Združuje evropske raziskovalne organizacije in proizvodna podjetja z namenom, da evropskim izdelkom, postopkom in storitvam dodajo edinstveno vrednost in navdihujejo za ustvarjanje globalno konkurenčne in trajnostne proizvodnje.

 Program dogodka:

10:00 – 10:05

 

EIT Manufacturing platforme in smernice projektnih razpisov
izr. prof. dr. Franci Pušavec, Fakulteta za strojništvo, UL

10:05 – 10:20

 

Mehanizem Jumpstarter, evropska podpora inovativnim idejam

Primer zmagovite inovacije na tekmovanju EIT Jumpstarter 2020 Grand Final
dr. Damir Grguraš, Fakulteta za strojništvo, UL

10:20 – 10:35

 

Aktualni razpisi in tematike
izr. prof. dr. Franci Pušavec, Fakulteta za strojništvo, UL

10:35 – 10:50

 

Finančni in administrativni poudarki aktualnega razpisa EIT Manufacturing
Jernej Kovač, Fakulteta za strojništvo, UL

 

10:50 – 11:00

 

Razprava

 

Spletni dogodek je namenjen širši javnosti, nanj lahko povabite kolegice in kolege iz industrije ter akademske sfere.

Dodatne informacije: franci.pusevec@fs.uni-lj.si in jernej.kovac@fs.uni-lj.si

Vabilo na spletno-delavnico

Vabilo na spletno-delavnico

Slovenski člani projektnega konzorcija INEVITABLE vas skupaj s še tremi sorodnimi projekti (COGNIPLANT, HyperCOG, COGNITWIN) vabijo, da se udeležite spletne delavnice, na kateri bodo razpravljali o ciljih razpisa SPIRE in skupnih strategijah in sinergijah projektov.

Glavni cilj vseh sodelujočih projektov je razvoj novih tehnologij, ki bodo omogočale digitalizacijo proizvodnih obratov in s tem izboljšale učinkovitost njihovega obratovanja. Na delavnici se bodo najprej predstavili sodelujoči projekti, nato pa bo sledila še okrogla miza. Spletni seminar bo občinstvu omogočil edinstven vpogled v razvojne aktivnosti na področju digitalne transformacije procesne industrije v Evropi.

Spletna delavnica bo potekala 16. decembra 2020 med 9:00 in 11: 30.  Dogodek je brezplačen, vendar vas zaradi lažje organizacije prosimo, da se čimprej prijavite preko spletne prijavnice: https://attendee.gotowebinar.com/register/775012072771433488

Projekt INEVITABLE je sofinanciran s strani Evropske komisije v okviru programa Obzorja 2020. Od slovenskih partnerjev v projektu sodeluje SIJ-Acroni, Siemens Slovenija, Fakulteta za elektrotehniko (Laboratorij za avtomatiko in kibernetiko) in Institut Jožef Stefan (Odsek za sisteme in vodenje), ki je tudi koordinator projekta.

Vabljeni k udeležbi. 

17. posvet Avtomatizacija strege in montaže – ASM'20

Vabljeni na 17. posvet AVTOMATIZACIJA STREGE IN MONTAŽE - ASM20, ki ga organizira Fakulteta za strojništvo, Univerza v Ljubljani in pri katerem sodelujemo tudi v grozdu Pametne tovarne. Dr. Marjan Rihar, direktor Zbornice za elektronsko in elektroindustrijo bo imel predavanje z naslovom: S pametnimi tovarnami do večje produktivnosti in agilnosti.

Več informacij in prijavo najdete v zloženki. 

 

Vabilo na prvo on-line MSP kavo


 

Podjetja v elektronski in elektro industriji so se še pred epidemijskimi ukrepi srečavala z stroškovno učinkovitostjo, odzivnimi časi in kakovostjo proizvodnje in s proizvodnjo povezanih procesov, kakor tudi strateško nabavo vhodnih surovin med katerimi so tudi plemenite kovine (Zlato, Srebro), ki so vključene v polizdelke oz. izdelke v proizvodnji.

 

Pomanjkanje vhodnih surovin (plemenitih kovin) je lahko v negotovih časih COVID-19 za Slovensko predelovalno industrijo usodnega pomena, zato je zelo pomembno, da morajo podjetja v teh panogah bolj kot kdaj koli prej obvladati svoje dobavne verige in stroškovno učinkovitost in s proizvodnjo povezanih procesov »just in time«, če želijo preživeti v zelo zahtevnih razmerah na tržiščih.

 

Na on line dogodek, ki bo potekal v sredo, 11.11.2020 se prijavite preko elektronske prijave najpozneje do torka, 10.11.2020. Po prijavi vam bomo poslali povezavo do dogodka. Vsem udeležencem bo omogočeno aktivno sodelovanje v zaključni razpravi.


Za člane Zbornice elektronske in elektroindustrije je udeležba na dogodku brezplačna. Višina kotizacije za ne člane pa je 30 Eur/osebo in se zaračuna po prijavi.



Priložnosti v krožnem in podnebno nevtralnem gospodarstvu in družbi

SRIP Tovarne prihodnosti (ToP), SRIP Materiali kot končni produkti (MATPRO) in SRIP Krožno gospodarstvo smo združili moči in znanje za organizacijo niza spletnih dogodkov, ki bodo potekali 24., 25. in 26. 11. 2020 med 10.00 in 12.00.

Predstavili vam bomo novosti zakonodaje, nove trende in primere dobrih praks ter vas informirali o prihajajočih zahtevah za financiranje zelenih projektov.

Udeležba, ki jo potrdite preko e-obrazca, je brezplačna. Z eno prijavo boste prejeli dostop do vseh treh spletnih dogodkov.

Z eno prijavo se prijavite na vse tri dogodke.  Navodila ter povezavo za spremljanje dogodkov boste prejeli dan pred prvim dogodkom na e-naslov, ki ga boste navedli pri prijavi na dogodek.


PROGRAM:

Torek, 24. 11. 2020 - Prizadevanja za prehod v trajnostno in nizkoogljično gospodarstvo

10.00 -  10.10 Uvodni pozdravi organizatorjev SRIP Materiali kot končni produkti, SRIP Tovarne  prihodnosti, SRIP Krožno gospodarstvo

Jernej Salecl, v. d. generalnega direktorja Direktorata za internacionalizacijo, podjetništvo in tehnologijo, Ministrstvo za gospodarski razvoj in tehnologijo Republike Slovenije

mag. Bojan Suvorov, vodja Sektorja za koordinacijo pametne specializacije, Služba vlade Republike Slovenije za razvoj in evropsko kohezijsko politiko

10.10 - 10.30 dr. Matevž Pušnik, Inštitut Jožef Stefan, Center za energetsko učinkovitost: Podnebna nevtralnost - strokovne podlage za Dolgoročno podnebno strategijo Slovenije s poudarkom na industriji.

10.30 - 10.50 Slavko Kanalec, direktor za tehnologijo Skupine SIJ d.d.: Jeklarstvo - naša pot v nizkoogljično družbo

10.50 - 11.10 dr. Stanislav Kores, vodja strateškega razvoja, TALUM d.d.: Dobre prakse aluminijske industrije

11.10 - 11:30  dr. Milana Karajič, MAGNETI Ljubljana d.o.o.: Prehod proizvodnje trajnih magnetov v trajnostno in nizkoogljično gospodarstvo

11.30 - 11.50 mag. Alojz Grabner, direktor Urada Republike Slovenije za kemikalije: EU strategija na področju kemikalij za trajnost - implementacija nove strategije v Sloveniji v gospodarstvu

11.50 - 12.00 Zaključki dneva

Sreda, 25. 11. 2020 - Finančni inštrumenti trajnosti, novi trendi in poslovne priložnosti

10.00 -  10.10 Uvodni pozdravi organizatorjev SRIP Materiali kot končni produkti, SRIP Tovarne prihodnosti, SRIP Krožno gospodarstvo

10.10 - 10.30 Mateja Treven, Blockhapp d.o.o.: Zelene trajnostne finance, kaj prinaša evropski zeleni dogovor in načrti EU glede trajnostnega financiranja

10.30 - 10.50 Primož Krapež, Podsekretar Eko sklada, Sektor za nepovratna sredstva: Podpora MSP za prehod v nizkoogljično gospodarstvo

10.50 - 11.10 dr. Branka Viltužnik, Plastika Skaza d.o.o.: Trajnostna transformacija = 4P (People, Planet, Profit, Purpose)

11.10 - 11.30 Klemen Šešok, Iskra d.d.: Predstavitev primerov dobrih praks na področju energetike v Iskri

11.30 - 11.50 dr. Martin Ocepek,  Vodja razvoja Umetne smole, Helios TBLUS, d.o.o.: Trajnostni pristopi v industriji polimerov za premaze in barve

11.50 - 12.00 Zaključki dneva

Četrtek, 26. 11. 2020 - Novi trendi na področju materialov in  krožnega gospodarstva

10.00 - 10.10 Uvodni pozdravi organizatorjev SRIP Materiali kot končni produkti, SRIP Tovarne prihodnosti in SRIP Krožno gospodarstvo

10.10 - 10.30 Luis CARRETERO SÁNCHEZ, Legal officer, REACH registration, international files and circular economy, Evropska komisija: predstavitev nove strategije za kemikalije

10.30 - 10.50 Jasmina Karba, Direktorat za okolje, Sektor za okolje in podnebne spremembe, Ministrstvo za okolje in prostor: 8. okoljski akcijski program do 2030

10.50 - 11.10 Peter Čas, direktor Steklarna Hrastnik: Z uporabo vodika in zelenih tehnologij do trajnostnih produktov

11. 10 - 11.30  dr. Aleksandra Lobnik, IOS - Inštitut za okoljevarstvo in senzorje d.o.o.: Inovativne tehnologije pri razgrajevanju tekstilnih in plastičnih odpadkov in pridobivanje sekundarnih surovin

11.30 - 11.50 Jure Fišer, direktorja Surovina d.o.o.: Ravnanje z odpadki v krožnem gospodarstvu

11.50 - 12.00 Zaključki dneva

Udeležba, ki jo potrdite preko e-obrazca, je brezplačna. Z eno prijavo boste prejeli dostop do vseh treh spletnih dogodkov.

Smart Manufacturing Matchmaking 2020 – Virtual edition (BE@SMM2020)

Smart Manufacturing Matchmaking 2020 – Virtual edition (BE@SMM2020)


LOKACIJA: svetovni splet

TERMIN: od 18. do 20. novembra 2020

ORGANIZATOR: SPIN - Business Innovation Support


OPIS:  Četrta industrijska revolucija - Industrija 4.0 - s spremembami posega na domala vsa industrijska področja in za podjetja prinaša poleg izzivov tudi številne priložnosti. Z letošnjim dogodkom Smart Manufacturing Matchmaking 2020 (SMM 2020) bodo v ospredju predvsem teme kot so internet stvari, uporaba virtualne/razširjene resničnosti v industriji, analitika masovnih podatkov, simulacije, avtonomni roboti, umetna inteligenca in strojno učenje v industrijskih procesih ter druge, za industrijo relevantne teme.

Z virtualnimi dvostranskimi srečanji v trajanju tridesetih minut, se boste lahko povezali s podjetniki, znanstveniki in raziskovalci za poslovna in projektna sodelovanja, kot tudi seznanili z najnovejšimi tehnologijami, novimi možnostmi uporabe inovacij v poslovne namene in tehnološkimi izzivi podjetij. Za udeležbo na srečanjih zadostuje spletni brskalnik, mikrofon in spletna kamera, saj bodo v celoti potekala preko svetovnega spleta med 9. in 17. uro (razen zadnji dan do 13. ure).

Organizator SPIN bo predvidoma septembra vzpostavil tudi platformo Virtual Company Mission za upravljanje poslovnih misij, ki bodo potekala v okviru SMM 2020, prav tako pa tudi za vnaprejšnje predlaganje inovativnih rešitev v obliki krajše predstavitve. Izmed njih bodo izvlečki izbranih predstavitev posredovani podjetjem. Za predlagatelje rešitev bo omogočena predstavitev in dvostransko srečanje s potencialnimi partnerji. Platforma bo zaživela na uradni spletni strani, do takrat pa lahko predloge pošljete na e-naslov: smm2020@spin.srl.

REGISTRACIJA IN DODATNE INFORMACIJE: Prijava je do 19. novembra 2020 dostopna na registracijski platformi, kjer so na voljo tudi dodatne informacije.

Konferenca Go Digital 2020

Spletna konferenca GoDigital 2020

Digital world 2020 – lessons learned

19. 11. 2020 od 9.00 - 14.00, Livestream 


Komu je konferenca GoDigital namenjena?

Namenjena je poslovnim odločevalcem v podjetjih, vodjem informatike, ponudnikom IKT rešitev in javnemu sektorju, ki sodeluje pri vzpostavljanju digitalnega ekosistema v Sloveniji.

Udeležba na konferenci je brezplačna.

Prijave

Zadnji rok za prijavo je 15. 11. 2020