Za člane Zbornice elektronske in elektroindustrije je bil na GZS organiziran
 sistematičen, 24-urni praktičen program  za učinkovito vitko-agilno inoviranje v elektroindustriji, 
s poudarkom na inoviranju prebojnih poslovnih modelov.

 


Svet se vse bolj pospešeno spreminja, še posebej zaradi COVID-19 situacije. Elektrifikacija, digitalizacija, krožno gospodarstvo, re-globalizacija, menjava generacij ipd. dobivajo izjemen vpliv. Preobrazili se bodo vsi poslovni sistemi in vsak del teh sistemov. Ključno vlogo pri tem imajo ljudje in šele potem tehnologije.

Spreminjanje razmer ni le grožnja, temveč tudi naša priložnost za preboje z dobro domišljenimi poslovnimi rešitvami. Spreminjanje razmer zahteva prilagajanje verig vrednosti na vseh nivojih. Najbolj učinkovite spremembe ali inovacije se ne zgodijo naključno - zgradijo se načrtno! Zgradijo jih kompetentni in motivirani timi.


Udeleženci programa "Mojstrstvo vitkega inoviranja v elektroindustriji" so spoznali inovativna orodja, metode in strategije, ki jih današnji vitko-agilni vodje uporabljajo za spreminjanje prihodnosti. 

Program je vseboval kombinacijo predavanj, primerov iz prakse in konkretnega individualnega in timskega dela z izmenjavo mnenj in izkušenj ter osredotočenimi razpravami. Usposabljanje je podprto s .ppt gradivi, primeri dobre literature in primeri video vsebin za poglobljene raziskave.  Ta znanja in izkušnje na delavnici udeležencem zagotovo prinašajo tudi določen karierni napredek.

Povzetek programa Mojster vitkega inoviranja v elektroindustriji:

  • 12 modulov intenzivnega praktičnega usposabljanja za mojstrstvo vitkega inoviranja;

  • vpogled v sistematičen pristop k vitkemu inoviranju drobnih izboljšav in velikih idej;

  • vsaj 20 konkretnih vitko-agilnih orodij in metod, ki jih lahko takoj uporabite pri svojem delu, naj bo to redno, projektno ali inovacijsko;

  • konkretne nasvete in rešitve za učinkovito upravljanje portfelja večjega števila inovacijskih projektov;

  • vpogled v številne primere iz aktualne prakse v Sloveniji in tujini;

  • bogato delovno gradivo (.ppt, Miro, .pdf) z navedbami virov za samostojen dodaten študij;


Nekaj utrinkov: