Arhiv: Meritve - temelj zagotavljanja kakovosti odličnih proizvodov in storitev

Ministrstvo za gospodarski razvoj in tehnologijo, Urad RS za meroslovje in Univerza v Mariboru, Fakulteta za organizacijske vede vabita na dogodek  »Meritve - temelj zagotavljanja kakovosti odličnih proizvodov in storitev«, ki bo potekal v okviru 38. mednarodne konference o razvoju organizacijskih znanosti »Ekosistem organizacij v dobi digitalizacije«  v četrtek, dne 21. marca 2019 od 9. do 12.30 ure, v Kongresnem centru hotela Slovenija, v Portorožu. Dogodek je namenjen vsem, ki delujejo na področju meritev, standardov in odličnosti ter vsem, ki kakovost proizvodov in storitev uvrščajo na prvo mesto za kupce in organizacije.

Zaključni del dogodka bo okrogla miza »Meritve v industriji 4.0« z izzivalnim uvodnim vprašanjem: Ali se poslanstvo meroslovja za segment industrijskih merjenj, ki je v zagotavljanju kakovostnih meritev in primerljivosti merilnih rezultatov procesnih veličin, v dobi vsesplošne digitalne preobrazbe temu primerno spreminja in prilagaja? In, če je odgovor DA, kako: evolucijsko ali disruptivno. Odgovore bodo z vami podelili  dr. Samo Kopač (Urad RS za meroslovje), Marko Lotrič (OZS), dr. Aleš Hančič (TECOS), Marko Modic (Hexagon Manufacturing Intelligence) in dr. Jure Skvarč (Kolektor Orodjarna d.o.o.) z moderatorjem  dr. Marjanom Riharjem  (Zbornica elektronske in elektroindustrije, Gospodarska Zbornica Slovenije).

Prijave na https://domino.fov.uni-mb.si/Konferenca2018.nsf/Registration-EFQM?OpenForm