Arhiv: Prvi ToP industrijski izziv

Priložnost za pridobitev informacij o koristih sodelovanja ter navezovanja stikov s koordinatorji SRIP Tovarne prihodnosti, obstoječimi člani in udeleženimi podjetji.

Arhiv: Proizvodne merilne tehnologije 4.0

Sekcija uporabnikov sistemov stalnih izboljšav vabi k sodelovanju pri izmenjavi dobrih praks na področju sodobne industrijske metrologije

Arhiv: Vabilo na zbor članov Zbornice elektronske in elektroindustrije GZS

Zbornica elektronske in elektroindustrije vabi na letni zbor članov 16. januarja 2019.

Arhiv: Dodatek št. 12 h Kolektivni pogodbi za elektroindustrijo Slovenije

Od 1.1.2019 velja nova tarifna priloga h Kolektivni pogodbi za elektroindustrijo Slovenije

Arhiv: Trajnost je "in"

Marsikatero podjetje je že spoznalo, da se trajnostno poslovanje splača! Veliko podjetij pa se še vedno sprašuje »Kako vpeljati nove okoljske trende in zahteve v vsakdanjo prakso svojih podjetij ter se pravočasno soočiti s stalnimi, novimi izzivi, ki jih med drugim prinaša tudi nova zakonodaja[1] še posebej, z vidika razvoja trajnejših proizvodov in njihovih sestavnih delov? Izhodišča in možne različne pristope k trajnostni in odgovorni zasnovi proizvodov in njihovih sestavnih delov bomo spoznavali na skupnem plenarnem delu in na treh delavnicah, ki bodo potekale istočasno v dvoranah A, E in F po uvodnem plenarnem delu. V sklopu delavnic vas vabimo tudi na skupni ogled razstave krožnega gospodarstva na območju Podonavja!

Arhiv: Zaključujemo prijave za konferenco DNP 2018 - konferenco za širitev miselnih obzorij za Industrijo 4.0

Konferenca Dan najboljše prakse - konferenca za širitev miselnih obzorij za Industrijo 4.0

Kako uvajati koncepte industrije 4.0?

Na dnevih najboljše prakse tokrat o industriji 4.0 in o tem, kako pristopiti k uvajanju njenih konceptov. Poleg predstavitve domačih in tujih dobrih praks tudi delavnice za izmenjavo izkušenj.

Arhiv: Konferenca IKTEM - prvič in uspešna

Konferenca IKTEM se je odvijala od 31. maja do 1. junija v Kranjski Gori.

Arhiv: Elektronski odpad – vodila za izvajanje obveznosti direktive 2012/19/EU

Združenje ORGALIME in Inštitut za okoljske strategije Ökopol sta objavila dva strokovna dokumenta o implementaciji direktive 2012/19/EU - WEEE.

Z dizajnerskim razmišljanjem do rešitev kompleksnih težav

Globalizacija, digitalizacija in industrija 4.0 od podjetij zahtevajo izjemno hitre spremembe na vseh področjih. Design Thinking* nam pomaga najti odgovor na vprašanja, kako najti najboljšo rešitev kompleksnih težav, ki se porajajo pri tem.