Razvojne aktivnosti morajo biti nenehno usmerjene v generiranje inovacij, saj le tako lahko podjetja vzpostavijo bistveno prednost pred konkurenco.
Vsi partnerji pri odprtem inoviranju morajo že na začetku sodelovanja uskladiti svoje interese, vrednote in pričakovanja.
Slovenska podjetja so inovativna, tudi obrtniki so odlični inženirji, ki poskrbijo za številne inovacije, a nemalokrat prototipi ostanejo prototipi. Aleš Ugovšek, ki vodi področje tehnološkega razvoja in inovativnosti na GZS, poudarja, da je treba spremeniti miselnost o samozadostnosti.
Ko se podjetnik odloča, v kaj bo investiral svoj čas in denar, lahko izbira med različnimi orodji vitkega podjetništva in agilnega razvoja. Z njimi opredeli problem, vreden rešitve, in zgradi produkt, vreden nakupa. Če se pri tem zmoti, izgubi svoj denar in predvsem čas.
25. septembra 2019 bodo na Brdu pri Kranju že sedemnajstič podeljena nacionalna priznanja GZS najboljšim inovatorkam in inovatorjem v Sloveniji. Gre za najvišja državna priznanja za inovativne dosežke v Sloveniji in s tem promocijo inovativnosti doma in v tujini.
Nagrada Red Dot (rdeča pika) velja za eno najprepoznavnejših svetovnih nagrad na področju oblikovanja in komunikacije ter širše.
Mislite, da smo pripravljeni na prihodnost, na poslovne izzive in rizike, ki jih prinaša? Ali v snovanju novih proizvodov, procesov in poslovnih modelov razmišljamo dovolj široko, dovolj hitro? Rešujemo prave probleme, ali mogoče streljamo mimo tarče?
»Razlika med inovatorji, zgodnjimi uporabniki in potrošniki postaja vedno manjša,« nujnost vitkega načina dela razloži Sebastiaan Berkvens, soustanovitelj podjetja Beerwulf, ki se ukvarja s spletno prodajo butičnega piva različnih pivovarjev. Tam skrbi za ohranjanje kupcev in se osredotoča na vse dejavnosti, ki povečajo njihovo zadovoljstvo oziroma na prihodke, ki jih podjetje prejema od zadovoljnih kupcev, ki se k njim vračajo. Pravi, da ga okviri semantike glede vitkega inoviranja utesnjujejo, saj tisti pravi podjetniki, ki delajo vitko, delajo po občutku.
Inovirati pomeni spreminjati ideje v inovacije, v nekaj, kar zaživi na trgu in ustvari neko vrednost. Slednje lahko naredimo le v inženirskem smislu, le v razvojnem oddelku, klasično in predvidljivo. Lahko pa to delamo precej bolje.
Matej Štefančič vodi podjetje EFOS, ki ga je soustanovil leta 2007. Podjetje je razvilo sistem za monitoring in napovedovanje populacije škodljivcev Trapview, s katerim omogoča cenovno ugoden in učinkovit način načrtovanja aktivnosti na terenu. Rezultati so vidni v manjših vplivih na okolje in višjih dobičkih pridelovalcev. Sistem Trapview je z uvedbo tehnoloških novosti in vpeljavo umetne inteligence postal najbolj napreden tovrstni sistem na svetu in je v letu 2018 prejel zlato priznanje GZS za inovacijo na nacionalnem nivoju.