Inovativna Slovenija

Arhiv: Slovenska podjetja bodo skupaj razvila pametno hišo prihodnosti

V okviru SRIP PSiDL so že zasnovali demonstracijski projekt DOM24h, ki ga koordinira Marles.

Arhiv: Slovenija lahko postane eden izmed inovacijskih voditeljev

Inovacijska kultura je nekaj, kar se dotika prav vseh zaposlenih in ne zgolj ene ekipe ali enega posameznika znotraj organizacije.

Arhiv: Objavljeni regionalni razpisi GZS za inovacije 2019

Na 13 regionalnih zbornicah so objavljeni težko pričakovani razpisi za priznanja GZS za inovacije 2019. Gre za najpomembnejša inovacijska priznanja v Sloveniji. Podrobnosti in razpisna dokumentacija je dostopna preko spletnih strani regionalnih zbornic ali preko povezav na zemljevidu regij na spletni strani Inovativna Slovenija.

Kaj je realna inovativnost?

Rad prebiram kolumne. Na podlagi zapisanega namreč dobim boljši občutek o avtorju in ga začutim, kako razmišlja.

Prednosti in priložnosti slovenske inovativnosti

Inovacijska zavest v Sloveniji se počasi dviguje, vendar pa je problematično, da se miselnost prične intenzivno širiti šele v času visokega šolanja.

»Po prejemu nagrade je naša prepoznavnost večja«

Med lanskoletnimi dobitniki Zlatega priznanja za inovativnost je podjetje Aereform iz Trbovelj. Žirijo so navdušili z letalskim simulatorjem, ki deluje preko očal za virtualno resničnost (VR).

Odgovornost je povezana z uspešnostjo inovacije

Odgovornost do boljše družbe, boljše tehnologije, boljšega sveta prinaša razmislek o tem, kar je treba in kar je možno spremeniti.

Arhiv: Informativni dan Eureka

Vabimo na informativni dan za razpis iz programa Eureka (5.7.2018).