Inovativna Slovenija

Slovenija lahko postane eden izmed inovacijskih voditeljev

Inovacijska kultura je nekaj, kar se dotika prav vseh zaposlenih in ne zgolj ene ekipe ali enega posameznika znotraj organizacije.

Objavljeni regionalni razpisi GZS za inovacije 2019

Na 13 regionalnih zbornicah so objavljeni težko pričakovani razpisi za priznanja GZS za inovacije 2019. Gre za najpomembnejša inovacijska priznanja v Sloveniji. Podrobnosti in razpisna dokumentacija je dostopna preko spletnih strani regionalnih zbornic ali preko povezav na zemljevidu regij na spletni strani Inovativna Slovenija.

Kaj je realna inovativnost?

Rad prebiram kolumne. Na podlagi zapisanega namreč dobim boljši občutek o avtorju in ga začutim, kako razmišlja.

Prednosti in priložnosti slovenske inovativnosti

Inovacijska zavest v Sloveniji se počasi dviguje, vendar pa je problematično, da se miselnost prične intenzivno širiti šele v času visokega šolanja.

»Po prejemu nagrade je naša prepoznavnost večja«

Med lanskoletnimi dobitniki Zlatega priznanja za inovativnost je podjetje Aereform iz Trbovelj. Žirijo so navdušili z letalskim simulatorjem, ki deluje preko očal za virtualno resničnost (VR).

Odgovornost je povezana z uspešnostjo inovacije

Odgovornost do boljše družbe, boljše tehnologije, boljšega sveta prinaša razmislek o tem, kar je treba in kar je možno spremeniti.

Arhiv: Informativni dan Eureka

Vabimo na informativni dan za razpis iz programa Eureka (5.7.2018).

Zakaj moramo svetu povedati, da smo narod inženirjev in inovatorjev?

Ali vemo, kdo je avtor teorije, na podlagi katere je človek prvič stopil na Luno, ter katero podjetje razvija balone za skladiščenje, ki bodo morda omogočili vzpostavitev bivanja na Marsu? Odgovor je: Slovenci.

Smučka, ki gre v še tako majhen prtljažnik

Begunjski Elan je lani prejel zlato nacionalno priznanje GZS za inovativne zložljive turne smuči. »Prejeta nagrada je pomembna predvsem v moralnem smislu, saj predstavlja spodbudo razvojni ekipi tudi za delo v prihodnje,« poudarja vodja razvoja Vinko Avguštin.