Aktualno

Zbor članov GZS Zbornice industrije sejmov in srečanj: naslavljanje tehnološkega napredka in standardizacije v panogi

V četrtek, 25. januarja, je na Gospodarski zbornici Slovenije potekal zbor članov in dan odprtih vrat GZS Zbornice industrije sejmov in srečanj, katerega tema so bile spremembe, ki bodo zaznamovale razvoj industrije v prihajajočih letih.

Možnost odziva na Zakon o evidencah

Zaradi številnih pripomb iz vrst delodajalskih organizacij pa tudi podjetij, je ministrstvo za delo odprlo poseben e-poštni nabiralnik, kjer bodo zbirali pripombe in odzive na zakon.

Poziv članom k sodelovanju pri sooblikovanju kataloga članov GZS ZISS

Člani GZS ZISS eden izmed ključnih členov organizacije FIS svetovnega prvenstva v Planici

Organizacija takšnega dogodka je velik zalogaj, ki zahteva koordinacijo ogromnega števila akterjev, seveda pa tudi brezhibno infrastrukturo na samem prizorišču. GZS Zbornica industrije sejmov in srečanj je ob tem ponosna na svoje člane, ki sodelujejo pri organizaciji svetovnega prvenstva in s tem prispevajo k brezhibnemu poteku največjega športnega dogodka v zgodovini Slovenije.

Uspešno izpeljana zadnja seja UO GZS ZISS 2021/23 in konstitutivna seja UO GZS ZISS v obdobju 2023/27

V ponedeljek, 17. aprila, sta potekali zadnja seja UO GZS ZISS v mandatnem obdobju 2021/23 in konstitutivna seja novega UO GZS ZISS v mandatnem obdobju 2023/27.

Izvoljen je bil novi upravni odbor GZS Zbornice industrije sejmov in srečanj

V začetku aprila so potekale volitve v upravni odbor GZS Zbornice industrije sejmov in srečanj, 17. aprila pa je bil potrjen tudi novoizvoljeni UO GZS ZISS.

Rahljanje ukrepov Covid/Davčne olajšave za digitalni in zeleni prehod

Rahljanje ukrepov Covid/Davčne olajšave za digitalni in zeleni prehod.

Interventni zakoni na področju trga dela in energetike ter zakon o spodbujanju investicij

Državni zbor Republike Slovenije je v torek, 22. februarja 2022, na 95. izredni seji Državnega zbora sprejel Zakon o interventnih ukrepih za podporo trgu dela, Zakon o nujnih ukrepih za omilitev posledic zaradi vpliva visokih cen energentov, Zakon o ukrepih za omilitev posledic dviga cen energentov v gospodarstvu in kmetijstvu in Zakon o spodbujanju investicij – Zsinv-B.

SLOVENSKA INDUSTRIJA SEJMOV IN SREČANJ IMA PO 30 LETIH SVOJO ZBORNICO

Ljubljana, 1. april 2021 - Z včerajšnjim dnem je bila v okviru Gospodarske zbornice Slovenije ustanovljena nova Zbornica industrije sejmov in srečanj (ZISS). Ta je danes Vladi RS posredovala predloge ukrepov za blaženje posledic koronakrize v dejavnosti ter za sproščanje v skladu z vladnim semaforjem.