Načrte industrijske preobrazbe, razvite v okviru projekta Cradle-ALP, smo predstavili na konferenci Dan inovativnosti.
Slovenija je naredila pomemben korak naprej na področju intelektualne lastnine s sprejetjem prvega nacionalnega strateškega dokumenta, ki bo veljal do leta 2030. Strategija, ki je bila oblikovana s sodelovanjem več ministrstev in ključnih deležnikov, ima ambiciozne cilje za izboljšanje upravljanja in zaščite intelektualne lastnine v državi.
Seznanjamo vas o aktivnostih in rezultatih projekta SDG NAVIGATOR Opolnomočenje nosilcev sprememb v smeri trajnostnosti, ki so objavljeni na https://sdgnavigator.eu/sl/. Če se vam porodi kakšna ideja, o kateri bi radi razpravljali, se obrnite na naš kontaktni obrazec ali na našo stran LinkedIn na naslovu https://www.linkedin.com/company/sdgnavigator/. Vabimo vas, da nam slediti tudi vi! Projekt je financiran s strani programa Erasmus+ KA2 CP VET.
Hrastnik je 31. maja 2024 gostil dogodek Dan odprtih vrat nekdanjih rudniških prostorov: "Iz kuolma v zeleno prihodnost", ki je del projekta ReInd - BBG. V okviru projekta bo v eni od zapuščenih rudniških stavb nastal nov podjetniški inkubator.
Iščemo podjetje ali zunanjega strokovnjaka, ki nas bo podprl pri testiranju, pilotiranju in uvajanju orodij in rešitev, s katerimi bomo malim in srednje velikim podjetjem skupaj pomagali pri zelenem prehodu.
Partnerji projekta SDG NAVIGATOR vas s tretjim novičnikom, poleg ostalih aktivnosti, seznanjamo o pripravi Učne poti trajnostnostnega navigatorja - Sustainability Navigator Learning Path (SNLP), ki sestoji iz sedmih učnih modulov, strukturiranih okoli sedmih stopenj trajnostno usmerjenega podjetništva in z njimi povezanih procesov. To orodje vodi posameznike skozi proces trajnostnega spreminjanja in jim pomaga pri uporabi njihovih trajnostno usmerjenih podjetniških kompetenc v različnih fazah trajnostno usmerjenega podjetniškega delovanja.
Dan odprtih vrat nekdanjih rudniških prostorov v Hrastniku: Iz »kuolma« v zeleno prihodnost Zgodovina in industrija mesta Hrastnik je tesno povezana s premogovnikom. Po zaprtju rudnika je območje ostalo degradirano. V okviru projekta ReInd-BBG bomo na območju vzpostavili nove vsebine in mu omogočili novo rabo.
Vabimo vas k uporabi Slovarja kompetenc ustvarjalcev trajnostnostnih sprememb (The Sustainability Changemaker Competences Dictionary - SCCD), ki opredeljuje kombinacijo znanja, spretnosti in odnosov, ki lahko posameznikom omogočijo, da s svojimi različnimi življenjskimi vlogami in odločitvami postanejo resnični nosilci sprememb v smeri trajnostnosti. V okviru projekta pripravljamo tudi Učno pot - Sustainability NAVIGATOR Learning Path (SNLP) ter Digitalno vozlišče in zbirko orodij - SDG NAVIGATOR Digital Hub & Toolbox (SNDH), ki bosta v angleškem in vseh jezikih projektnih partnerjev dosegljiva na https://sdgnavigator.eu/.
Jaka Jelenc, vodilni strokovnjak za LCA v oddelku ESG pri Danfoss Climate Solutions segmentu. Zaradi svojih osebnih "zelenih" prepričanj je ustanovil svetovalno podjetje Greenium, prek katerega izdeluje analize LCA in svetuje organizacijam o uvajanju trajnostnih in krožnih praks, vključno z načeli od zibelke do zibelke. Z njim smo se pogovarjali v okviru projekta Cradle-ALP.
Z veseljem vam sporočamo razburljivo novico o našem projektu, ki je v teku. Naši partnerji so si močno prizadevali za razvoj rezultata 3 in z veseljem objavljamo akcijski načrt Rebuilt. Akcijski načrt projekta REBUILT kot svoj tretji rezultat opredeljuje "Akcijski načrt za nizkoogljičniprehod za podjetja". Namen akcijskega načrta je pripraviti vodnik najboljših praks, ki bo podpiral poučevanje vprašanj, povezanih s podnebnimi spremembami, na visokošolskih zavodih in opremil strokovnjake, vodstvene delavce, s posebnim poudarkom na menedžerjih MSP, s prenosljivim znanjem za pospešitev napredka pri doseganju ničelnih neto emisij do leta 2050.