V prvem novičniku projekta SDG NAVIGATOR vas vabimo, da se seznanite z vsebino projekta, njegovimi cilji in sodelujočimi partnerji, ki so se prvič srečali 20. aprila 2023 v Lizboni.
Želite narediti nekaj za svoje okolje, izvedeti nekaj novega o ravnanju z odpadki v vaši okolici in celo osvojiti 150 evrov? Potem se pridružite izzivu in postanite eko bojevniki!
Projekt ECO-CENT, ki je namenjen vzpostavitvi inovacijskih ekosistemov za podjetnike v krožnem gospodarstvu in poklicnem izobraževanju in usposabljanju (PIU). Potrebno je razviti več ključnih struktur in okvirov, če želimo, da predlagani ekosistemi ustrezno delujejo in dosežejo potrebne učinke na politiko in soritve na lokalni, nacionalni in transnacionalni ravni. Za uspeh projekta je ključno, da obstaja jasen „raison d’etre“ za upravljanje in vzdrževanje forumov deležnikov, ki jih bo vsak partner vzpostavil v svojem lokalnem okolju. Naloga teh forumov je spodbujanje sodelovanja in interakcije med predstavniki poslovne skupnosti in predstavniki PIU.
v okviru projekta EU365, katerega cilj je povečati družbeno udeležbo, raznolikost in okoljsko ozaveščenost v poklicnem izobraževanju ter tako povečati aktivno evropsko državljanstvo, vključenost in podnebju prijazen življenjski slog skozi vse leto. Trenutno v okviru projekta poteka izziv – »Postani eko bojevnik!«
Zaključno srečanje partnerjev projekta DigiER je potekalo v slovenski prestolnici 20. in 21. aprila.
Mobilna aplikacija DigiER bo zagotovila prilagojene poti usposabljanja s prvotnim preizkušanjem znanja in zavedanja o digitalnem čezmejnem podjetništvu med podjetniki in start-up podjetniki.
Priročnik o digitalnih čezmejnih podjetniških strategijah v poslovnem okolju je zelo koristen vir informacij za podjetnike, ki želijo razširiti svoje poslovanje na mednarodni ravni. Priročnik se osredotoča na uporabo digitalnih tehnologij in orodij za razvoj uspešne čezmejne podjetniške strategije.
Hitri tečaj DigiER je pripravljen!
21. in 22. marca so se partnerji projekta Cradle-ALP sestali na Gospodarski zbornici v Padovi, da bi razpravljali o nadaljnjem razvoju projekta. Organiziran je bil tudi študijski obisk podjetja JVP, ki proizvaja dvignjena jeklena tla in ima certifikat Cradle-to-Cradle (C2C).