Projekt ECO-CENT, ki je namenjen vzpostavitvi inovacijskih ekosistemov za podjetnike v krožnem gospodarstvu in poklicnem izobraževanju in usposabljanju (PIU). Potrebno je razviti več ključnih struktur in okvirov, če želimo, da predlagani ekosistemi ustrezno delujejo in dosežejo potrebne učinke na politiko in soritve na lokalni, nacionalni in transnacionalni ravni. Za uspeh projekta je ključno, da obstaja jasen „raison d’etre“ za upravljanje in vzdrževanje forumov deležnikov, ki jih bo vsak partner vzpostavil v svojem lokalnem okolju. Naloga teh forumov je spodbujanje sodelovanja in interakcije med predstavniki poslovne skupnosti in predstavniki PIU.
DigiER Qriročnik je sestavljen iz študij primerov, ki so jih napisali strokovnja ki, ki že dokazujejo trajnostni pristop v svojih poslovnih dejavnostih in ponuja enostavno metodologijo za učinkovito digitalno čezmej no podjetništvo.
Razvoj zelenih kompetenc je ključnega pomena. Prijavite se na brezplačne webinarje s pregledom ključnih tem s tega področja.
Ob koncu projekta CINEMA smo izdali brošuro z zgodbami o uspehu in izkušnjah iz projekta CINEMA.
Projektni partnerji projekta RE-PEER so pripravili »Praktični vodnik (korak za korakom) za učitelje odraslih na področju okoljskega in digitalnega izobraževanja odraslih«.
Tokratni novičnik podaja informacije o 2. srečanju projektnih partnerjev, ki je potekalo 8. novembra v Rotterdamu na Nizozemskem in povzema dosedanje aktivnosti projekta RE-PEER.
Partnerji smo opredelili okvir in vsebino za razvoj inovativnih in celovitih digitalnih čezmejnih podjetniških strategij v poslovnem okolju. Učitelji poklicnega izobraževanja in usposabljanja ter podjetniki bodo lahko s pomočjo zaposlenih v gospodarskih zbornicah na svojih delovnih mestih uresničili idejo o učenju na delovnem mestu.
Zaradi pandemije COVID 19 na tisoče organizacij v Evropi in po svetu dela na daljavo. Ta trend narašča hitreje kot kdaj koli prej in ne kaže znakov upočasnitve. To je prihodnost dela, ki prinaša koristi tako delodajalcem kot zaposlenim. Še vedno pa se mnoge organizacije trudijo uporabljati dobre prakse in rutine, da bi zagotovile produktivnost in dobro počutje svoje delovne sile v teh zahtevnih časih. Da bi bil prehod čim bolj gladek, morajo imeti tisti, ki vodijo ekipe na daljavo, potrebna znanja in spretnosti za njihovo učinkovito vodenje. Cilj projekta Virtual Teams je pomagati vodjem malih in srednje velikih podjetij (MSP), da se zavedajo pomena digitalnih spretnosti in dobrega počutja pri ohranjanju zdravih in produktivnih virtualnih ekip. Preberite si več v našem novičniku!
Projekt CINEMA se bo s koncem leta zaključil. V zadnjih dveh letih in pol smo veliko doživeli in tudi veliko dosegli, o tem pa smo se razpisali v najnovejšem in hkrati zadnjem novičniku.
S projektom EU365 imate možnost osvojiti 150 evrov, preprosto s tem, da nam zaupate svoj pogled in mnenje o svojem življenju v EU!