Projektno povezovanje

Aktualne novice

DigiER - avtomatizacija trženja

Priložnost za podjetnike: s preprosto prijavo do promocije na najlepši srednjeveško obarvani ulici Šutna v Kamniku

Vabimo vas k aktivnosti za revitalizacijo mesta Kamnik, pod imenom »POP- UP IZLOŽBE«. Za dobo enega meseca bomo opremili izložbe praznih prostorov v Kamniškem središču, v katerih se boste lahko podjetniki predstavili.

Že 100. prejemnik pristopnega certifikata Družbeno odgovoren delodajalec

Prejemnik 100. pristopnega certifikata Družbeno odgovoren delodajalec, katerega nosilec je Ekvilib Inštitut s partnerji GZS, ZDS, in ZSSS, je Mednarodni grafični likovni center (MGLC). Izkušnjo certificiranja so na MGLC opisali kot pozitivno in jo priporočili tudi drugim ustanovam s področja kulture in umetnosti.

DigiER - Prihodnost e-poslovanja

Sodelovanje med kulturno-kreativnim sektorjem in naprednimi proizvajalci za krepitev inovacij v Srednji Evropi

Priporočila oblikovalcem politik na področju povezovanja kulturno-kreativnega sektorja z naprednimi proizvodnjami na podlagi spoznanj v projektu COCO4CCI.

Družbena odgovornost je lahko tudi dobra poslovna ideja

»Novi časi zahtevajo odgovorne odgovore« je slogan ozaveščevalne kampanje certifikata Družbeno odgovoren delodajalec, ki naslavlja trenutne družbene razmere in probleme delodajalcev in zaposlenih - prostih mest za brezplačen pristop k certificiranju je letos še 15. Kot dobra poslovna ideja se predvsem v teh časih mnogokrat izkazuje tudi družbena odgovornost. »

Dogodek / L’evento:

Dogodek / L’evento: "DIVA brez meja! Do prebojnih inovacij s povezovanjem podjetnikov in ustvarjalcev / DIVA senza confini! Verso innovazioni radicali grazie alla collaborazione tra imprenditori e creativi"

SLO: Dogodek »DIVA brez meja!", ki bo potekal preko ZOOM platforme, dne 10.marca 2022 ima namen poudariti pomembnost in potenciale sodelovanja med gospodarstvom ter kulturno kreativnim sektorjem. / ITA: L’evento “DIVA senza confini! Verso innovazioni radicali grazie alla collaborazione tra imprenditori e creativi” vuole rimarcare l’importanza della collaborazione tra settore produttivo e settore creativo culturale e mettere in luce il suo alto potenziale. L’evento avrà luogo su piattaforma ZOOM il 10 marzo 2022.

Objavljen zadnji razpis za brezplačno pridobitev pristopnega certifikata Družbeno odgovoren delodajalec

Ljubljana, 14. januar 2022 – Vsaka kriza, poleg negativnih posledic, prinese tudi priložnost za pozitivne spremembe, nov zagon in razvoj. Številni delodajalci so v negotovem obdobju, ki ga je zaznamovala epidemija koronavirusa, prepoznali družbeno odgovornost kot pomemben dejavnik za večje zadovoljstvo zaposlenih. Podjetja z različnimi ukrepi – usklajevanje ustreznega razmerja med delovnim in zasebnim časom, zagotavljanje zdravega delovnega okolja, spodbujanje medgeneracijskega sodelovanja, krepitev možnosti soodločanja vseh zaposlenih ipd. – krepijo motivacijo zaposlenih in konkurenčnost ter si odpirajo vrata za nenehne izboljšave.

III. raziskava na temo družbene odgovornosti v poslovni javnosti - vabljeni k izpolnjevanju vprašalnika

Gospodarska zbornica Slovenije kot partner projekta že tretje leto sodeluje pri uvajanju certifikata Družbeno odgovoren delodajalec. Z nosilcem projekta Ekvilib Inštitut ter partnerjema, Združenjem delodajalcev Slovenije in Zvezo svobodnih sindikatov Slovenije, vsako leto pripravimo kratek anketni vprašalnik v povezavi z družbeno odgovornostjo podjetij/organizacij, ki vam ga pošiljamo v ponovno izpolnjevanje.