Aktualne novice

»Kako lahko uspešno vključujemo vajeništvo in praktično usposabljanje z delom v sisteme poklicnega izobraževanja in usposabljanja?«

Vabilo na mednarodno konferenco

Vabimo vas, da se udeležite mednarodne konference z gosti iz Nemčije, Finske, Latvije, Bolgarije ter Slovenije.

Na konferenci bomo govorili o modelih praktičnega usposabljanja z delom/vajeništva, ki naj bi se razvili v posameznih državah v prihodnosti in predstavili priporočila za nadaljnji razvoj.

Vaš pogled na omenjeno vsebino bo, pri oblikovanju zaključnih priporočil za Slovenijo, zelo dragocen. Vabljeni!

Datum: 21. 3.2018, sreda

Lokacija: Gospodarska zbornica Slovenije (GZS), Ljubljana, Dimičeva 13, 1000 Ljubljana, dvorana A, I nadstropje

PROGRAM KONFERENCE

Konferenca bo potekala v slovenskem in angleškem jeziku, zagotovljeno je simultano tolmačenje.

Udeležba na konferenci je brezplačna. Zaradi lažje organizacije dogodka in zagotovitve mesta vas prosimo, da se obvezno prijavite najkasneje do ponedeljka, 19. 3. 2018, na tej povezavi ali na e-mail naslov: irena.asanovic@gzs.si.

8:30 Sprejem in registracija
Plenarni del
9:00 - 11:00 Pozdravni nagovor (mag. Sonja Šmuc, generalna direktorica GZS, Elido Bandelj, direktor CPI)
Uvod v konferenco (Andreja Sever, GZS)
Pilotni projekt uvajanja vajeništva v Sloveniji: - Model evalvacije pilotnega projekta v Sloveniji (Darko Mali, CPI) - Prve povratne informacije podjetij, ki izvajajo vajeništvo (Ana Žemva Novak, GZS)
Izkušnje uvajanja vajeništva v Latviji (VISC - Nacionalni center za izobraževanje Republike Latvije)
Stroškovna učinkovitost vajeništva in praktičnega usposabljanja z delom (Marthe Geiben, BIBB - Zvezni inštitut za poklicno izobraževanje in usposabljanje, Nemčija)
11:00 - 11:30 Odmor za kavo
Paralelne delavnice (izberite eno ob prijavi)
11:30 - 13:00 Delavnica 1: Individualizacija in praktično usposabljanje z delom (Liisa Sarasoja, Center za poklicno izobraževanje (Winnova))
Delavnica 2: Sodelovanje in podpora med učnimi okolji pri praktičnem usposabljanju z delom (CPI in BIBB/Nemčija)
Delavnica 3: Prihodnost praktičnega usposabljanja z delom/vajeništva (GZS)
13:00 - 14:00 Odmor za kosilo in mreženje

V skladu z Zakonom o vajeništvu smo zbornice dolžne voditi razvid vajeniških učnih mest.

Podjetja zato vljudno vabimo, da nam čim prej sporočite predvideno številko vajeniških učnih mest v vašem podjetju za prihodnje šolsko leto (2018/2019) in navedete poklic za katerega bi vajence potrebovali.

Podatke nam sporočite preko e-pošte ana.zemva.novak@gzs.si

Za več informacij smo vam na voljo na telefonu 01 58 98 531.