Raznolikost na delu: projekt TGAL prinaša nove priložnosti za slovenska podjetja

Projekt TGAL se počasi približuje koncu in ob tej priložnosti bi se radi pohvalili z našimi uspehi. 

Že v začetku leta smo pripravili zelo kakovostno izobraževalno gradivo na temo raznolikosti in vključevanja. Na spletni strani projekta https://thinkglobalactlocal.eu/?lang=sl je brezplačno dostopen program za stalno poklicno usposabljanje (CPD), ki obsega štiri module, ter priročnik za uporabo pripovedovalskih tehnik za upravljanje raznolikosti v podjetjih. 
V spomladanskem času smo izvedli izvedli pilotiranje programa nadaljnjega poklicnega razvoja (CPD) na Šolskem centru Škofja Loka. Delavnice so potekale v popoldanskem času in so bile namenjene dvanajstim strokovnjakom za poklicno izobraževanje in usposabljanje. Udeleženci so pokazali velik interes za temo in delili svoje izkušnje, kar je prispevalo k bogati razpravi o vključenosti in raznolikosti v izobraževalnih okoljih. 
Junija pa smo izvedli še dvodnevno delavnico, ki je vključevala sedem zaposlenih iz City Hotela. Pod vodstvom Tjaše Jerman Kuželički iz GZS so udeleženci z zanimanjem in zavzetostjo sodelovali pri različnih aktivnostih ter izrazili željo po nadaljnjih izobraževanjih. Delavnice so se osredotočile na ključne teme, kot so vključevanje in upravljanje raznolikosti, nezavedna pristranskost, inkluzivna komunikacija in participativna narativna raziskava. 
Pomemben del našega dela je bila tudi izvedba fokusne skupine, ki je potekala 28. februarja 2024 na Šolskem centru Škofja Loka. Šest udeležencev, med njimi predstavniki različnih izobraževalnih in podjetniških organizacij, je razpravljalo o obstoječih programih in pobudah za protidiskriminacijske ukrepe ter enakost na delovnem mestu. Udeleženci so izpostavili pomembne primere dobrih praks, kljub napredku pa so bile izpostavljene tudi ovire pri izvajanju pobud za raznolikost in vključenost, kot so pomanjkanje razumevanja, strah pred spremembami in nezavedanje lastnih pristranskosti. Udeleženci so poudarili potrebo po večji ozaveščenosti in izobraževanju o teh temah, da bi premagali te ovire in spodbudili bolj inkluzivna delovna okolja. Podobne fokusne skupine so izvedli tudi vsi partnerji na projektu. Na podlagi zbranih informacij trenutno pripravljamo dokument za odločevalce, s katerim želimo aktivno sodelovati pri boljšem upravljanju raznolikosti in vključevanja v evropskih MSP.
Za več informacij o naših aktivnostih v okviru projekta TGAL obiščite našo spletno stran  ter nam slediti na LinkedInu in ostanite informirani o naših prizadevanjih za spodbujanje raznolikosti in vključenosti po vsej Evropi.

Fotogalerija