Cilj projekta je povečati udeležbo, raznolikost in okoljsko ozaveščenost v poklicnem izobraževanju.
Vsako leto v začetku koledarskega leta na GZS začnemo zbirati najave učnih mest za prihodnje šolsko leto. Gre za napovedi, koliko dijakov in vajencev bi lahko podjetja sprejela na praktično usposabljanje z delom in v vajeništvo.
Delodajalci in vajenci so zadovoljni z vajeniškim sistemom, kar dokazuje tudi spodbudno število registriranih vajeniških pogodb. Od januarja do decembra 2019 je GZS na novo verificirala 93 podjetij, ki bodo omogočila več kot 530 novih učnih mest za dijake ter vajence.
»Znanje za lajf«
Skupnosti višjih strokovnih šol Republike Slovenije je razvila praktična in enostavna orodja za mala in srednja podjetja, ki podjetja vodijo skozi proces uvedbe praktičnega izobraževanja.
Vajeništvo kot obliko praktičnega usposabljanja podjetja podpirajo, saj se preko vajeništva vzpostavlja sinergija med šolstvom in gospodarstvom. Podjetja opažajo, da se teorija preko vajeništva učinkovito povezuje s prakso, ki jo je v vajeniški obliki izobraževanja precej več kot pri šolskih oblikah.
Zanimiv in dinamičen video - v premislek!
Kako v vašem podjetju ohranjate in krepite duševno zdravje zaposlenih? Zaupajte nam vaše izkušnje in odgovorite na krajši anonimni vprašalnik.
Pomoč podjetjem pri uvajanju vajeništva
Gospodarska zbornica Slovenije je na Informativi 2018 predstavila nove poklice v papirni industriji ter projekt vajeništva.