Projekt Zaveza odgovornosti tudi na mednarodnem posvetu organizatorjev prehrane v Rimskih Termah

7. in 8. novembra 2016 je v Rimskih Termah potekal 7. mednarodni posvet organizatorjev prehrane in zdravstveno-higienskega režima Slovenije. Organizatorji posveta so bili Zbornica sanitarnih inženirjev Slovenije, Skupnost vrtcev Slovenije in Inštitut za sanitarno inženirstvo. Preko 130 udeležencev je čakal pester dvodnevni program, v okviru katerega so bile predstavljene številne zanimive teme, med drugim kultura zagotavljanja varnih živil, sodobni pristopi k usposabljanju zaposlenih za delo z živili, nutrigenomika in nutrigenetika, kemijska analiza kosil v vrtcu, hormonski motilci v živilih, aflatoksini in presna hrana, migracija aluminija v živila, pomen hidracije telesa, šport in stres pri otrocih idr.

Na prvi dan posveta je bil predstavljen tudi projekt GZS-Zbornice kmetijskih in živilskih podjetij Zaveza odgovornosti živilskopredelovalne industrije na področju prehrane. Vodja projekta dr. Petra Medved Djurašinović je izpostavila pomen doprinosa projekta k doseganju strateških ciljev nacionalne prehranske politike, vsebino vseh petih zavez, ki so jih podpisala podjetja iz sektorja brezalkoholnih pijač in poudarila, da gre za transparenten, aktiven in merljiv projekt, preko katerega bo možno izkazovati družbeno odgovornosti industrije na štirih ključnih področjih (oglaševanje, trženje, označevanje, izboljšanje sestave izdelkov), pa tudi na horizontalnem področju promocije zdravega življenjskega sloga.