Mlečnopredelovalni sektor predstavil svoje zaveze odgovornosti

Ljubljana, 16. november 2017 – Sedem podjetij iz mlečnopredelovalnega sektorja se je podpisalo na listino sektorskih zavez odgovornosti, s katerimi želijo opozoriti na svojo proaktivnost in pripravljenost na konstruktiven dialog z ostalimi deležniki za doseganje ciljev nacionalne prehranske politike. Doprinos sektorja k temu bo implementacija zavez. Slavnostni dogodek se je zgodil v prisotnosti 3 državnih sekretarjev – mag. Tanje Strniša (MKGP), dr. Ane Medved (MZ) in g. Tomaža Boha (MIZŠ).

Arhiv: Projekt Zaveza odgovornosti tudi na Kariernih dnevih Biotehniške fakultete

Ljubljana, 30. marec 2017 – Na Biotehniški fakulteti Univerze v Ljubljani so potekali karierni dnevi za agronome, zootehnike in živilce, kjer smo študentom in ostalim prisotnim predstavili delovanje in aktivnosti GZS–Zbornice kmetijskih in živilskih podjetij. V predstavitvi smo izpostavili projekt Zaveza odgovornosti. Povabilu za sodelovanje na omenjenem dogodku smo se z veseljem odzvali, saj je prav mladi kader tisti, ki bo soustvarjal delovanje živilskega sektorja v prihodnje.

Sektor brezalkoholnih pijač EU se zavezuje k znižanju dodanega sladkorja za dodatnih 10 %

Bruselj/Ljubljana, 9. februar 2017 - Evropski sektor brezalkoholnih pijač se zavezuje k znižanju dodanega sladkorja v svojih izdelkih za dodatnih 10 % do leta 2020. Zaveza se bo implementirala po vsej Evropi. Iniciativa je odgovor na spreminjajoče se potrošnikove želje glede vnosa sladkorja in pozive držav članic ter Evropske komisije glede koordiniranega pristopa k reformulaciji in zniževanju vsebnosti sladkorja v izdelkih. Sektor bo za doseganje tega ambicioznega cilja inoviral, reformuliral, uporabljal manjša pakiranja in spodbujal potrošnikovo izbiro pijač z nižjo ali brez energijske vrednosti.

O projektu Zaveza odgovornosti v studiu oddaje Dobro jutro

Zaveza odgovornosti v oddaji Dobro Jutro.

11 pijačarskih podjetij z dobrimi praksami prispeva k uresničevanju ciljev prehranske politike

Ljubljana, 16.12.2016 – GZS–Zbornica kmetijskih in živilskih podjetij je na novinarski konferenci predstavila poročilo o stanju sektorja brezalkoholnih pijač v letu 2015 na petih področjih zavez odgovornosti (oglaševanje, odgovorno obnašanje v šolah, dodatno označevanje energijske vrednosti, ponudba in trženje brezalkoholnih pijač ter promocija zdravega življenjskega sloga).