Zaveza odgovornosti

Projekt Zaveza odgovornosti tudi na mednarodnem posvetu organizatorjev prehrane v Rimskih Termah

7. in 8. novembra 2016 je v Rimskih Termah potekal 7. mednarodni posvet organizatorjev prehrane in zdravstveno-higienskega režima Slovenije.

1. nacionalna konferenca o prehrani in telesni dejavnosti za zdravje z mednarodno udeležbo

Brdo pri Kranju, 17. oktober 2016 - Predstavnice GZS-Zbornice kmetijskih in živilskih podjetij so se na povabilo Ministrstva za zdravje 17. oktobra 2016 na Brdu pri Kranju udeležile 1. nacionalne konference o prehrani in telesni dejavnosti za zdravje z mednarodno udeležbo.

Združitev skupnih moči Pivovarne Laško in Union

V Pivovarni Laško Union d.o.o, vodilni proizvajalki piva v Sloveniji, v kateri sta združili svoje skupne moči Pivovarna Laško in Union, smo z združitvijo dobili še dodatni zagon in moč za implementacijo zavez odgovornosti in njihovo udejanjanje v praksi.

Komunikacije, sodelovanje, povezovanje - To je prava pot za iskanje dolgoročnih rešitev na področju prehrane

Ljubljana, 13.10.2016 – GZS-Zbornica kmetijskih in živilskih podjetij opozarja na dejstvo, da bi vsakršen ponovni poskus uvedbe davka na sladke pijače porušil tvorno sodelovanje med deležniki, ki je bilo vzpostavljeno na področju prehranske politike. Zastavljeni so dolgoročni cilji, nekateri rezultati pa so že vidni.

Zaveze odgovornosti sektorja proizvodnje brezalkoholnih pijač v praksi

Ljubljana, 16.9.2016 – Mineva leto dni od podpisa listine petih zavez odgovornosti s strani 11 podjetij iz sektorja proizvodnje brezalkoholnih pijač. Leto je minilo v znamenju stopnjevanja aktivnosti implementacije zavez odgovornosti v praksi na vseh ključnih področjih – oglaševanja, označevanja, ponudbe in trženja brezalkoholnih pijač ter nenazadnje promocije zdravega življenjskega sloga.

V nastajanju