Zaveza odgovornosti

11 pijačarskih podjetij z dobrimi praksami prispeva k uresničevanju ciljev prehranske politike

Ljubljana, 16.12.2016 – GZS–Zbornica kmetijskih in živilskih podjetij je na novinarski konferenci predstavila poročilo o stanju sektorja brezalkoholnih pijač v letu 2015 na petih področjih zavez odgovornosti (oglaševanje, odgovorno obnašanje v šolah, dodatno označevanje energijske vrednosti, ponudba in trženje brezalkoholnih pijač ter promocija zdravega življenjskega sloga).

Podjetje Costella d.o.o. že v celoti implementirala zavezo odgovornosti glede označevanja hranilne vrednosti

V podjetju Costella d.o.o. dokazujemo moč samoregulative in s tem zavez odgovornosti pri doseganju ciljev prehranske politike Republike Slovenije.

Projekt Zaveza odgovornosti tudi na mednarodnem posvetu organizatorjev prehrane v Rimskih Termah

7. in 8. novembra 2016 je v Rimskih Termah potekal 7. mednarodni posvet organizatorjev prehrane in zdravstveno-higienskega režima Slovenije.

1. nacionalna konferenca o prehrani in telesni dejavnosti za zdravje z mednarodno udeležbo

Brdo pri Kranju, 17. oktober 2016 - Predstavnice GZS-Zbornice kmetijskih in živilskih podjetij so se na povabilo Ministrstva za zdravje 17. oktobra 2016 na Brdu pri Kranju udeležile 1. nacionalne konference o prehrani in telesni dejavnosti za zdravje z mednarodno udeležbo.

Združitev skupnih moči Pivovarne Laško in Union

V Pivovarni Laško Union d.o.o, vodilni proizvajalki piva v Sloveniji, v kateri sta združili svoje skupne moči Pivovarna Laško in Union, smo z združitvijo dobili še dodatni zagon in moč za implementacijo zavez odgovornosti in njihovo udejanjanje v praksi.

V nastajanju