Arhiv: GZS pozvala finančno ministrstvo h pomoči podjetjem v najbolj prizadetih dejavnostih

Gospodarska zbornica Slovenije je na Ministrstvo za finance RS naslovila pobudo za pomoč tistim skupinam podjetij, ki ostajajo pri do sedaj veljavnih interventnih ukrepih v celoti ali delno spregledane. Pri tem je izpostavila predvsem subjekte, ki pripadajo dejavnostim fitnesa, rekreacije in regeneracije, sejmarskih dejavnosti, industrije srečanj, gostinstva in turizma ter drobnega gospodarstva. Navedla je tudi nekaj predlogov sprememb veljavnih ukrepov - med drugim pri ukrepih čakanja na delo, kritju fiksnih stroškov, odlogu kreditnih obveznosti in obveznosti lizinga.

Arhiv: Vlada potrdila predlog Zakona o dodatnih ukrepih za omilitev posledic COVID-19 (#PKP8)

Vlada je na ponedeljkovi dopisni seji sprejela predlog Zakona o dodatnih ukrepih za omilitev posledic COVID-19 (#PKP8), ki prinaša dodatne ukrepe za ohranitev delovnih mest in pomoč gospodarstvu v zaostrenih razmerah epidemije covida-19, med drugim podaljšanje subvencioniranja čakanja na delo ter prevzem dela bremena za dvig minimalne plače s strani države. Vlada bo zakon posredovala v sprejetje Državnemu zboru Republike Slovenije po nujnem postopku.

Arhiv: Izboljšanje pri ključnih parametrih obvladovanja pandemije

Izpod peresa glavnega ekonomista GZS.

Arhiv: GZS pozvala finančno ministrstvu h pomoči podjetjem v najbolj prizadetih dejavnostih

Arhiv: Napotitev delavcev na Norveško

Vljudno vas vabimo, da se udeležite spletnega seminarja na temo »Napotitev delavcev na Norveško«, ki ga organizira Advokatfirmaet Magnus Legal AS v sodelovanju z Gospodarsko zbornico Slovenije in bo potekal 27. januarja 2021 od 10.00 do 11.00 ure.

Arhiv: Četrtkova izvozna svetovanja

Člane GZS vljudno vabimo na individualna izvozna svetovanja, ki jih za vas pripravljajo sodelavci Centra za mednarodno poslovanje (CEMP). Svetovanja potekajo v obliki 30 minutnega spletnega individualnega pogovora o izvoznih usmeritvah, izzivih ter pogojih poslovanja na izbranih izvoznih trgih.

Arhiv: Posebne akcije popustov Član - Članu

Člani GZS so za vas pripravili posebno akcijo popustov! Vabimo vas, da izkoristite posebne popuste, ki so na voljo!

Arhiv: NATEČAJ ZA PODELITEV FINANČNIH SPODBUD ZA NAJBOLJŠI POSLOVNI MODEL IN NJEGOVO PREDSTAVITEV PODJETNIC ZAČETNIC 2021

Namen razpisa je nagraditi najboljših 50 predstavljenih poslovnih modelov podjetnic začetnic v letu 2020 in 2021 ter jih spodbujati pri vzpostavljanju lastnega podjetja. Upravičene prejemnice so podjetnice začetnice, ki so v letu 2020 in 2021 registrirale svoje podjetje (d.o.o. ali s.p.) in so uspešno zaključile celotno usposabljanje ABC podjetništva (vsi moduli), ki ga bo v letu 2021 organiziralo pet točk SPOT Svetovanje. Okvirna višina sredstev, ki je na razpolago za izvedbo predmeta tega javnega razpisa, znaša 150.000 EUR. Razpis bo odprt do vključno 31. 5. 2021, do 14.00 ure.

Arhiv: NEPOVRATNA SREDSTVA ZA ZAŠČITO INTELEKTUALNE LASTNINE

Program „Ideas Powered for Business SME Fund“ je shema nepovratnih sredstev v skupni vrednosti 20 milijonov EUR, s katero želita Evropska komisija in urad EUIPO evropskim MSP-jem olajšati dostop do pravic intelektualne lastnine. Sredstva so namenjena podjetjem, ki želijo razviti svoje strategije na področju pravic intelektualne lastnine in te pravice zaščititi na nacionalni, regionalni ali evropski ravni. Z delnim kritjem stroškov storitve predhodnega pregleda intelektualne lastnine (IP Scan) in/ali pristojbin za prijavo blagovnih znamk in modelov daje zagon vašemu poslovanju.

Arhiv: EUROSTARS 2021

Namen javnega razpisa je izvajanje programa Eurostars 2, ki s sofinanciranjem podpira MSP-je, ki se intenzivno ukvarjajo z raziskavami in razvojem in njihove partnerje, pri izvajanju njihovih skupnih inovativnih projektov, ki imajo predviden kratek čas vstopa na trg. Višina sredstev za nacionalno sofinanciranje projektov Eurostars, ki bodo potrjeni v okviru mednarodnega roka v letu 2021 (4. februar) je 300.000 EUR, v letu 2022 pa 500.000 EUR. Rok za oddajo vlog na mednarodni razpis je 4. februar 2021.