Arhiv: Seminar: Napotitev delavcev v Italijo

Področje napotitve delavcev med državami članicami EU je vezano na mednarodne in nacionalne pravne podlage, ki urejajo osnovne pravice in dolžnosti vpletenih strani. Delovno pravo tradicionalno sicer sodi v okvir avtonomnega urejanja posameznih držav članic, vendar se nivo varstva pravic delavcev med posameznimi državami članicami razlikuje. Omejitveni ukrepi povezani s Covidom se postopoma odpravljajo in naša podjetja se ponovno odločajo za opravljanje storitev tudi na sosednjem italijanskem trgu, kjer pa še vedno veljajo določena pravila in obveznosti v skladu z lokalno zakonodajo. Z željo, da predstavimo trenutno situacijo in posredujemo vse potrebne informacije v zvezi z napotitvami in opravljanjem storitev v Italiji, vas vabimo na hibridni poslovni seminar, ki bo potekal v sodelovanju Gospodarske zbornice Slovenije, Slovenskega deželnega gospodarske druženja iz Trsta ter Javne agencije SPIRIT Slovenija. Prijave bodo odprte v kratkem!

Arhiv: Izvozna svetovanja v vašem podjetju

Svetovalci Centra za mednarodno poslovanje na GZS (CEMP) nadaljujejo z obiski podjetij na terenu!