Koroška gospodarska zbornica

Direktiva poročanja podjetij o trajnostnosti breme ali priložnost

Direktiva poroanja podjetij o trajnostnosti breme ali prilonost Koroška gospodarska zbornica

Spoštovani,

Vabimo vas da se udeležite seminarja na temo: Direktiva poročanja podjetij o trajnostnosti breme ali priložnost.

Seminar bo potekal v torek, 7. 11. 2023, na Koroški gospodarski zbornici, Koroška cesta 47, Dravograd.

Z nami bo strokovnjak Dr. Drago Bokal.

Nova Direktiva poročanja podjetij o trajnostnosti s 1.1.2025 predvideva poročanje o trajnostnosti poslovanja za poslovno leto 2024 za velika podjetja in za poslovno leto 2027 za večino ostalih podjetij. Cilj direktive je zagotoviti zanesljive in primerljive informacije o trajnostnosti v podjetjih. Direktiva predvideva predvsem sprejem obveznih standardov trajnostnostnega poročanja, ki jih bo pripravila Evropska svetovalna skupina za računovodsko poročanje. Informacije bodo morale biti objavljene kot del poslovnih poročil in razkrite v digitalni obliki.

Da se boste na poročanje učinkovito pripravili že sedaj, vam na izobraževanju predstavimo ključne vsebine novega zakonodajnega paketa, koristi trajnostnostnega poslovanja za podjetje in kako novo zakonodajo zanesljivo vpeljati v procese podjetja. Predvsem pa vas opolnomočimo za uvedbo orodij, s katerimi boste učinkovito poročali o trajnostnosti na vsaj letnem nivoju in izboljšali poslovne procese na področjih, o katerih se poroča, in si s tem z uvajanjem trajnostnostnega poročanja zagotovili večjo konkurenčnost podjetja in boljše poslovne rezultate.

S pravimi orodji in pristopom direktiva prinaša priložnost uvajanja podatkovne analitike za boljše razumevanje lastnih poslovnih procesov in njihovo optimizacijo.

Na izobraževanju vam nakažemo pot, kako lahko z vsebinsko in analitično nadgradnjo znanja o poslovnih podatkih postanete nosilec optimizacije procesov v podjetju.

11.00 - 13.30

•     Koristi uvajanja podatkovne analitike za učinkovito optimiziranje poslovnih procesov.

• Koncepti trajnostnostnega poročanja in uporaba zanesljivih podatkov.

•   Pregled direktive glede poročanja o trajnosti (CSRD) in drugih uradnih dokumentov za predpisovanje trajnostnostnega poročanja, s predvideno časovnico.

•  Najpogostejši standardi poročanja, s poudarkom na ESRS standardih.

• Strukturiran pregled ESRS področij, za katere zakonodaja predvideva kazalnike.   Poročevalski proces, obravnava ESRS področij in opredeljevanje kazalnikov.

• Vzporednice z optimizacijo lastne cene in optimizacijo poslovnih procesov

Komu je namenjeno:

•      Odločevalcem za pristop k izdelavi trajnostnega poročila,

•      Izdelovalcem trajnostnega poročila,

•   Vodjem finančnih in računovodskih služb.

O predavatelju:

Dr. Drago Bokal je matematik, ki se že od začetka profesionalne poti posveča digitalizaciji in informatizaciji poslovnih procesov. Uporabo svojega znanja v praksi uporablja kot soustanovitelj podjetja DataBitLab v projektih optimizacije poslovnih procesov, vzpostavljanja razvojno-inovacijskih enot v podjetjih in uvajanja podatkovne analitike. Svoje znanje deli v okviru predmetov matematičnega modeliranja, operacijskih raziskav in kombinatorične optimizacije.

Kotizacija za seminar znaša:

za člane: 90,00 EUR + 22 % DDV (skupaj 109,8 EUR)

za nečlane: 110,00 EUR + 22% DDV  (skupaj 134,2 EUR)

TRR: 0292 4001 7841 495 Banka: Nova Ljubljanska banka d.d., IBAN SI56029240017841495; SWIFT LJBASI2X

TRR: 0310 0100 2177 231 Banka: SKB banka d.d., IBAN SI56031001002177231; SWIFT SKBASI2X

Pri plačilu navedite sklic 3010.

Prijave zbiramo do 3.11.2023 na mail: koroska.gz@gzs.si

Za vse informacije smo vam na voljo na tel. številki 041 205 002  ali po mailu koroska.gz@gzs.si.

S spoštovanjem,

Katja Pokeržnik