Arhiv: Brezplačni seminar »E-RAČUNI: kaj morata vedeti direktor in računovodja?« - Postojna, 28.11.2014

GZS Območna zbornica Postojna vabi na brezplačni seminar z naslovom:

E-RAČUNI: kaj morata vedeti direktor in računovodja?

petek, 28. novembra 2014 ob 9h
na Območni zbornici Postojna
Cankarjeva 6, Postojna

V kolikor boste po 1. 1. 2015 želeli poslovati s proračunskimi uporabniki, boste račun lahko izstavili izključno v elektronski obliki v skladu z vsemi zakonodajnimi določili. Na delavnici vam bomo predstavili novosti s področja e-računov in koristi brezpapirnega poslovanja.

NAMEN SEMINARJA:

Na konkretnih primerih iz prakse bomo prikazali celovit vpogled v uvedbo e-računov in brezpapirno poslovanje za podjetja. Pomagali bomo odkriti segmente poslovanja na katerih se srečujete z nepotrebnimi stroški, ki jih uvedba brezpapirnega poslovanja lahko odpravi.

PROGRAM

09.00 – 10.00  Praktičen prikaz od izdaje, prejema, likvidacije do hrambe e-računov, e-opominjanje (Tina Pelicon, Boris Kodelja SAOP)

• Kaj je e-račun in kaj ni e-račun? Za koga velja obveza za e-račun?

• Praktični napotki: Prejeti e-račun od trenutka prejema do hrambe, prejem računa, likvidiranje, knjiženje, plačilo, hramba, revizijska sled nastanka poslovnega dogodka.

• Kaj pa izdani e-računi? Kako poteka izmenjava med e-banko, procesorji

• Delo z dokumentacijo in hramba

10.00 – 11.00 Koristi, prihranki, skriti stroški – kako jih prepoznati v vašem podjetju?  (Boris Kodelja SAOP)

• Kako odkriti, na katerih segmentih imate nepotrebne stroške?

• Kje se skrivajo prihranki, kako jih prepoznati?

• Kako ubrati pravi pristop k brezpapirnemu poslovanju?

Komu je seminar namenjen:

Udeležbo priporočamo predstavnikom podjetij (direktorji in računovodje), ki želijo pridobiti celovit vpogled v e-račune in koristi, ki jih uvedba brezpapirnega poslovanja prinaša. Dogodek je primeren tudi za tiste, ki ne glede na spremembe v zakonodaji razmišljate o prehodu na e-račune ali brezpapirno poslovanje.

KOTIZACIJA IN PRIJAVE:

Udeležba na seminarju je BREZPLAČNA na podlagi obvezne prijave preko online pirjavnice spodaj

Prijavite se lahko preko on-line prijavnice najkasneje do torka 25. novembra 2014 do 12 ure ali na e- naslov: tina.janus@gzs.si

Dodatne informacije:
GZS, Območna zbornica Postojna