Arhiv: Spletni seminar: Kako pravilno poskrbeti za varstvo osebnih podatkov po GDPR in ZVOP-2 - 21.11.2023 ob 8h

Vabilo Spletni seminar Kako pravilno poskrbeti za varstvo osebnih podatkov po GDPR in ZVOP-2 - 21.11.2023 ob 8h

Regionalna zbornica Postojna

Vabimo vas na spletni seminar:

Kako pravilno poskrbeti za varstvo osebnih podatkov po GDPR in ZVOP-2

VSEBINA:

• Temeljne definicije, načela in pravne podlage za obdelavo osebnih podatkov

• Informiranje posameznikov
  • Pravice posameznika
  • Ocene učinka
  • Evidentiranje dejavnosti obdelave
  • Pooblaščene osebe za varstvo osebnih podatkov
  • Kodeksi ravnanja in potrjevanje
  • Posebna pravila glede obdelave osebnih podatkov za raziskovalne namene
  • Varstvo svobode izražanja in dostopa do informacij javnega značaja v razmerju do varstva osebnih podatkov

NAMEN IN CILJ SEMINARJA:

Za zakonsko skladno poslovanje je pomembno poznavanje tako Splošne uredbe o varstvu podatkov (GDPR) kot novega Zakona o varstvu osebnih podatkov (ZVOP-2), ki ju je treba uporabljati skupaj.
Udeleženci bodo prejeli razumljiva pojasnila o ključnih zahtevah GDPR in o bistvenih novostih ZVOP-2, kaj pomenijo za njihovo poslovanje, katere so nove dolžnosti in kako jih izpolnjevati v praksi.  ZVOP-2 poleg GDPR med drugim ureja dodatne vidike na področju obdelave osebnih podatkov za raziskovalne namene, videonadzora, biometrije, pooblaščenih oseb za varstvo osebnih podatkov (DPO), glede varnosti osebnih podatkov in ocen učinka, s sprejmemo ZVOP-2 pa je možno tudi izrekanje potencialno zelo visokih glob, kot jih določa GDPR.

Seminar je primeren tudi za novozaposlene, ki morajo pri svojem delu poznati zahteve zakonodaje o varstvu osebnih podatkov.

PREDAVATELJ:

mag. Andrej Tomšič, namestnik informacijske pooblaščenke

Leta 2006 je magistriral iz informacijsko upravljavskih ved na Ekonomski fakulteti v Ljubljani. Pri Informacijskem pooblaščencu je zaposlen od maja 2006, ukvarja pa se predvsem s pravnimi, tehnološkimi in družbeno-ekonomskimi izzivi zasebnosti v informacijski družbi. Informacijskega pooblaščenca zastopa v mednarodni delovni skupini IWGDPT in EDPB Technology Expert Group ter DPO Network. Opravljen ima tečaj in izpit za vodilnega presojevalca za standard varovanja informacij ISO/IEC 27001:2013  in je izkušen avtor ter predavatelj.

KOTIZACIJA:

Člani GZS: 120,00 € + DDV na udeleženca
Nečlani: 150,00 € + DDV na udeleženca

Cena zajema udeležbo na online dogodku, gradivo in potrdilo o udeležbi. Potrdilo se izda na zahtevo udeleženca. Dogodek bo trajal 3 šolske ure.

PRIJAVE:

Prijave sprejemamo na podlagi obvezne online prijave spodaj, do petka , 17.11. do 12 ure. Omenjeni datum je tudi skrajni rok za morebitno odpoved udeležbe. V nasprotnem primeru vam kotizacijo zaračunamo v celoti! Na podlagi prijave vam bomo dan pred dogodkom poslali povezavo in geslo za dostop do online izobraževanja.

PLAČILO:

Kotizacijo je potrebno predhodno nakazati na poslovni račun GZS pri NLB: 02924-0017841495 sklic 3100 - matična številka vašega podjetja.

Prijava na dogodek

Email: oz.postojna@gzs.si