Evropska komisija je začela javno posvetovanje o reviziji Uredbe o razvrščanju, označevanju in pakiranju kemičnih snovi in zmesi ("uredba CLP"). Ta revizija je eden od 85 ukrepov, načrtovanih v strategiji za trajnost kemikalij, ki jo je Komisija sprejela oktobra 2020 kot prvi korak k doseganju cilja ničelnega onesnaženja. Posvetovanje poteka do 15. novembra 2021.
Evropska komisija je centralnemu administratorju evidence transakcij Evropske unije posredovala preglednico nacionalnih dodelitev s končnimi letnimi količinami za prehodno brezplačno dodelitev pravic do emisije za obdobje 2021–2025, da jih vnese v evidenco transakcij Evropske unije.
Do 1. novembra 2021 je možno podati mnenje o prihajajočih seznamih onesnaževal, ki vplivajo na površinske in podzemne vode ter ustreznih regulatornih standardih. Posvetovanje Evropske komisije je še posebej pomembno za izvajanje nedavno sprejetega akcijskega načrta za ničelno onesnaževanje v okviru evropskega zelenega dogovora in za zagotovitev učinkovitejše in varnejše rabe vode.
Tehnična specifikacija TSPI PG 05.200 – Razvrščanje geoloških materialov pri zemeljskih delih določa načela razvrščanja zemljin in zdrobljenih kamnin v skupine materialov s podobnimi lastnostmi za inženirsko rabo pri zemeljskih delih pri gradnji prometne infrastrukture v Republiki Sloveniji. 1. del opredeljuje razvrščanje zemljin, 2. del pa smernice za presojo uporabnosti zemljin pri zemeljskih delih na osnovi razvrščanja.
31. december 2021 je rok za začetek uporabe metod ocenjevanja hrupa, skladnih z določili Delegirane direktive Komisije (EU) 2021/1226. Priloga k tej delegirani direktivi določa potrebne prilagoditve skupnih metod ocenjevanja, ki vključujejo pojasnitev formul za izračun širjenja hrupa, prilagoditev preglednic najnovejšemu znanju in izboljšave v opisu korakov izračunov, zaradi prilagoditve znanstvenemu in tehničnemu napredku. To vpliva na izračun hrupa cestnega prometa, hrupa železniškega prometa, industrijskega hrupa in hrupa zrakoplovov.
Objave v Uradnem listu EU, s področja okolja in energije, od 23. 7. do 18. 8. 2021.
Objave zakonodajnih predpisov v Uradnem listu RS, s področja varstva okolja in energije.
Poročilo prinaša pregled evropske zakonodaje in drugih usmeritev na področju kakovosti zraka, opis onesnaževal zraka in procesov v Alpah, potrjeno s strani ministrov na XVI. Alpski konferenci – tudi v slovenskem jeziku.
Poročilo vsebuje pregled in prikaz stanja in trendov prostorskega razvoja, analizo izvajanja Strategije prostorskega razvoja Slovenije in drugih prostorskih aktov v časovnem obdobju od 2014 – 2020 ter predloge in priporočila za nadaljnji prostorski razvoj države.
Domača proizvodnja (z upoštevanjem slovenskega 50 % deleža proizvodnje iz JE Krško), je v slovenski elektroenergetski sistem v prvi polovici leta 2021 prispevala 6.140 GWh električne energije, kar je 11 % več kot v enakem obdobju leta 2020. Prevzem električne energije iz tujine, ki je v največji meri zagotovljen preko prenosnega omrežja, je bil v prvi polovici leta 2021 za 4 % višji kot v enakem obdobju leta 2020.