Arhiv: Poziv R Sloveniji - Država naj zagotovi nemoteno uporabo radijskih frekvenc na Primorskem

Radijske postaje, ki oddajajo na Primorskem se že vrsto let soočajo z motenjem posesti radijskih frekvenc s strani italijanskih radijskih postaj ter tožbami, ki jih proti slovenskim radijskim postajam za motenje posesti radijskih frekvenc na italijanskih sodiščih vlagajo italijanske radijske postaje.

S tožbami italijanskih radijskih postaj za motenje posesti in motenja posesti s strani italijanskih radijskih postaj se namreč soočajo tudi vse ostale radijske postaje, vključno z RTV Slovenijo, javnim zavodom posebnega kulturnega in nacionalnega pomena, ki opravlja javno službo na področju radijske in televizijske dejavnosti.

Člani Medijske zbornice, ki delujemo v okviru Gospodarske zbornice Slovenije, pozivajo Republiko Slovenijo, da nemudoma ukrepa in zaščiti pravice, ki izhajajo iz njenega lastništva mednarodno usklajenih radijskih frekvenc, ki so vpisane v mednarodni register.