Arhiv: Aktualno: Bonitete, darila in donacije v luči "davčne zakonodaje"; 4. 11. 2015

Odločitev o tem ali zaposlenemu dovoliti uporabo službenega vozila tudi v zasebne namene, ga za »dobro delo« nagraditi z »vikend paketom« v Portorožu, ali pa mu preprosti »zvišati plačo«, ali motivirati zaposlene s pomočjo »izleta v neznano« ali organizacijo piknika, komu »donirati« sredstva, kaj podariti poslovnim partnerjem, zaposlenim…,  je v veliki meri odvisna od obdavčitve posamezne vrste dohodka (boniteta - kaj je in kaj ni, drugi dohodek) ter »davčnega priznavanja« takšnega stroška-odhodka.

Če se vam ob navedeni tematiki porajajo razna vprašanja, dileme, ali pa si le želite osvežiti svoje znanje o obdavčitvi oz. davčnem vidiku bonitet, daril in donacij, vas vabimo, da se udeležite seminarja-delavnice, na kateri bomo skupaj, s pomočjo primerov iz prakse, pojasnil in odgovorov, odgnali dvome o navedeni temi, ter vas opozorili na nejasnosti in pasti, ki pa jih žal v praksi ni malo!

Ob tem pa vsekakor ne bomo pozabili tudi na najpogostejše »bonitete« in ugodnosti v praksi kot so:

• uporaba službenega avtomobila za privatne namene (še vedno zelo aktualna boniteta ob kateri se vsakodnevno poraja na kupe vprašanj!),
  • nastanitev, plačilo najemnine za stanovanje, koriščenje počitniških hišic, apartmajev v lasti delodajalca,
  • plačilo zdravstvenih pregledov (managerski pregled, cepljenja…),
  • nakup »obleke« in »obutve«,
  • obdarovanje poslovnih partnerjev.

KDAJ IN KJE?

V sredo, 4. novembra 2015, ob 13. uri
v predavalnici GZS Območne zbornice Posavje, Krško, Bohoričeva 9.

IZ VSEBINE:

• Boniteta je ugodnost v naravi in ne denarju!!!
  • kakšne evidence je priporočljivo voditi v primeru, da imamo služben avto,
  • Različna obdavčitev daril glede na prejemnika (zaposleni, otrok zaposlenega, zunanji sodelavec, poslovni partner, lastnik),
  • Darila in DDV !
  • vrednotenje bonitet,
  • Ali moramo samostojnemu podjetniku (s.p.),ki uporablja službeno vozilo v zasebne namene obračunati  »boniteto« ?,
  • Na kaj moramo biti pozorni pri »doniranju« (komu , kako  in koliko),
  • Ali je vsaka donacija davčno priznana ?

SEMINAR JE NAMENJEN:

vodjem financ, računovodstva in zaposlenim, ki obračunavajo plače, povračila stroškov v zvezi z delom…, direktorjem in lastnikom družb, vodjem računovodskih servisov, svetovalcem in vsem, ki jih to področje zanima.

IZVAJALKA IZOBRAŽEVANJA:

Jana Galič, dipl.ekon., davčna svetovalka, dolgoletni vodja finančno računovodske službe, zato strokovne vsebine na predavanjih nenehno prepleta s praktičnimi primeri iz poslovanja. Je članica državne izpitne komisije za NPK kvalifikacije knjigovodja oz. računovodja in samostojna izvajalka številnih seminarjev, delavnic in usposabljanj (NPK knjigovodja, NPK računovodja,…) s področja računovodstva in davkov. Je avtorica mnogih člankov z davčno vsebino, redno odgovarja na vprašanja naročnikov za založbo Verlag Dashöfer , kot avtorica in soavtorica pa je izdala tudi štiri priročnike.

KOTIZACIJA:

• člani GZS Območne zbornice Posavje: 80,00 € + DDV na udeleženca,
  • nečlani:  125,00 € + DDV na udeleženca.

Kotizacija vključuje udeležbo na seminarju, strokovno gradivo, postrežbo.
Kotizacijo vplačajte pred pričetkom seminarja na poslovni račun Gospodarske zbornice Slovenije  številka 02924-0017841495, sklic 3040 + matična številka podjetja.

PRIJAVE:

Prijave sprejemamo do 2. 11. 2015 do 12.00 ure na e-naslov oz.posavje@gzs.si , do istega dneva tudi odjave, sicer se kotizacija zaračuna v celoti oziroma je ne vračamo.

Vljudno vabljeni, da se nam pridružite.

Obrazec za prijavo