Arhiv: Za vstop v Nemčijo od 11. januarja naprej obvezna dva negativna testa na covid-19

Informacija je pomembna predvsem za podjetja, ki napotujejo zaposlene v Nemčijo za dalj časa.

Za vse vstope iz rizičnih dežel v Nemčijo je bila do sedaj obvezna 10-dnevna karantena, z možnostjo skrajšanja na 5 dni (z opravljenim testom na covid-19 z negativnim izidom, ki pa ga je možno opraviti šele 5-i dan karantene). Karanteni se lahko izognejo le redke izjeme.

Od 11. januarja 2021 naprej pa je obvezen negativni izvid testa na covid-1 že ob vstopu v Nemčijo, obveznost karantene in ostalo iz 1. odstavka pa ostaja nespremenjeno.

Zahtevajo torej dvojno testiranje.

Pred vstopom se obvezno prijavite: https://www.einreiseanmeldung.de/#/ (razen izjem, ki so naštete na tej povezavi).

Ker so pravila o vstopu v Nemčijo kompleksna in se spreminjajo, je pred odhodom dobro preveriti zadnje informacije na sledečih portalih:

SPLOŠNO:

Nemško notranje ministrstvo

Nemško zunanje ministrstvo

Nemška zvezna policija

Nemško ministrstvo za zdravje

SEZNAM VISOKO RIZIČNIH DRŽAV:

Inštitut Robert Koch

OMEJITVE PO POSAMEZNIH ZVEZNIH DEŽELAH NEMČIJE – VAŠA KONČNA DESTINACIJA:

Nemška zvezna vlada

Kontakt: Vanja Bele, vanja.bele@gzs.si, 01 5898 113