Arhiv: Delavnica: Računovodski postopki za začetnike in družinsko podjetništvo

GZS Zbornica osrednjeslovenske regije in Skupnost slovenskih podjetnic pripravljata 21.8.2017 ob 9. uri koristno delavnico za vse, ki pravkar odpirate svoje podjetje

Računovodski postopki za začetnike in družinsko podjetništvo

Predstavljeni bodo računovodski postopki za normirani s.p. in v zvezi s knjiženjem subvencije. Velika večina mikro in malih podjetij vključuje v svoje poslovanje tudi družino in posamezne družinske člane, zato se bomo na delavnici posvetili tudi tej temi in predstavili ključno vlogo družinskih podjetij v nacionalni ekonomiji in opozorili na pomen družinske ustave.

Vsebina delavnice

-       Ustanovitev organizacije

-       Poslovni ali osebni račun: prednosti in slabosti

-       Izdan račun: obvezna vsebina računa

-       Katere prejete račune lahko uveljavljam

-       Prvič obračunavam prispevke samozaposlene in poročam

-       Vrste in vsebina potnih nalogov

-       Najemnina in poročanje

-       Predvidene spremembe na davčnem področju

-       Družinsko podjetje - temelj gospodarskega blagostanja

Predavateljici:

-       Sonja Dacar (Sonja je ekonomistka in računovodkinja z bogatimi izkušnjami na področju računovodenja, davkov ter poslovnega svetovanja. Tudi sama je bila udeleženka usposabljanja in na poti k uresničitvi svoje poslovne ideje je iskala odgovore na podobna vprašanja, zdaj pa svoje znanja deli z vami.

-       Marta Turk, mentorica in pionirka podjetništva, zdaj direktorica GZS Zbornice osrednjeslovenske regije bo spregovorila o družinskem podjetništvu.

KOMU JE NAMENJENA DELAVNICA

Delavnica je namenjena vsem, ki so na podjetniških začetkih, ne glede na to, ali ustanavljajo s.p. ali. d.o.o. Delavnica ni primerna za podjetnike z dolgoletnimi poslovnimi izkušnjami.

LOKACIJA in DATUM
GZS - Dimičeva 13, Ljubljana, učilnica E (medetaža),
 21. avgust 2017 od 9.00 do 13.00

PRIJAVA:

Svoje mesto si zagotovite s prijavo na mail naslov mojca.pavlic@gzs.si. V primeru večjega števila prijav bomo seminar ponovili 28.8.2017.

Prijavnica.docx