Združenje za papirno in papirno predelovalno industrijo

KORONA novice

VELJAVNA INTERVENTNA ZAKONODAJA

UL 36 / 28.3. 2020

1. Zakon o interventnih ukrepih na področju plač in prispevkov (ZIUPPP)

2. Zakon o interventnih ukrepih na področju kmetijstva, gozdarstva in prehrane (ZIUPKGP)

3. Zakon o začasnih ukrepih v zvezi s sodnimi, upravnimi in drugimi javnopravnimi zadevami za obvladovanje širjenja nalezljive bolezni SARS-CoV-2 (COVID-19) (ZZUSUDJZ)

4. Zakon o interventnih ukrepih na javnofinančnem področju (ZIUJP)

5. Zakon o interventnem ukrepu odloga plačila obveznosti kreditojemalcem

UL 49 / 10.4..2020

Zakon o interventnih ukrepih za zajezitev epidemije COVID-19 in omilitev njenih posledic za državljane in gospodarstvo (ZIUZEOP)

Sproščanje dejavnosti

UL 52 / 15.4.2020

UL 53 / 16.4.2020

Odlog o spremembah in dopolnitvi Odloka o začasni prepovedi ponujanja in prodajanja blaga in storitev potrošnikom v Republiki Sloveniji

UL 54 / 17.4.2020

Odlok o spremembi Odloka o začasni prepovedi in omejitvah javnega prevoza potnikov v Republiki Sloveniji

Odlok o spremembi Odloka o začasni prepovedi izvajanja tehničnih pregledov in drugih postopkov v zvezi z registracijo motornih vozil ter dela v tahografskih delavnicah v Republiki Sloveniji

Izjava predsednika GZS 1.4.2020: Treba intenzivno razmišljati o kakovostnem #PKP2

"Nadanašnjem sestanku predstavnikovgospodarskih organizacijs predsednikom vladein ključnimi ministri smo opozorili, da je treba po #PKP1 intenzivno razmišljati o kakovostnem #PKP2, ki bo rešil likvidnostno situacijo podjetij po ponovnem zagonu,"pravi predsednik GZS Boštjan Gorjup in dodaja, da "na GZSocenjujemo, da mora biti ta paket v višini 3 mrd evrov za zagon gospodarstva v kombinaciji z državnim poroštvom komercialnim bankam, veliko večjovlogorazvojne SID Banke ter zavarovanjemizvoznih terjatev inostalih poslov."

Video izjava predsednika GZS