Arhiv: 19. Seja Državnega zbora 18. junija 2016

Na 19. seji Državnega zbora, ki se začne 18. junija 2016 bo obravnavan ZMed-D in Predlog zakona o avtorski in sorodnih pravicah.

Arhiv: Teden vse življenskega učenja TUV 2016

Slovenske izobraževalne organizacije vabijo v maju in juniju na brezplačne izobraževalne delavnice.

Arhiv: Grafični sejem DRUPA 2016

Sejem DRUPA vabi vse zainteresirane od 31. maja do 10. junija 2016 na ogled novosti v grafiki.

Arhiv: Video: GZS v apriu 2016

Arhiv: Slovenskemu Primorju grozi izgon slovenskih radijskih postaj

Medijska zbornica, ki deluje v okviru GZS, poziva Republiko Slovenijo, naj zagotovi uporabo državnih radijskih frekvenc na Primorskem, kjer se radijske postaje že leta soočajo z motenjem radijskih frekvenc s strani radijskih italijanskih postaj in s tožbami le-teh za motenje posesti. Če Slovenija ne bo zaščitila svojih pravic, ki izhajajo iz vpisa njenih radijskih frekvenc v mednarodni register, je ogrožen obstoj radijskih postaj na Primorskem. V tožbah italijanskih radijskih postaj proti slovenskim za motenje posesti italijanska sodišča ne upoštevajo mednarodnega prava. Zato slovenskim radijskim postajam grozi plačilo odškodnin, kar bi pomenilo konec radijskega oddajanja slovenskih programov v Primorju, na kar opozarjajo primorske radijske postaje že od leta 1993.

Arhiv: Video: GZS v januarju 2016

Zbornično zrcalo, januar 2016

Arhiv: ZDRAVI2: DVODNEVNA BREZPLAČNA DELAVNICA ZA MOTIVATORJE PZDM V PODJETJJU

Izobraževanje bo potekalo pod vodstvom strokovnjakov Nacionalnega inštituta za javno zdravje, podane bodo teme ključnih področij promocije zdravja pri delu (2 x 4 ure).

Arhiv: Zakon o spremembah in dopolnitvah Zakona o avdiovizualnih medijskih storitvah (ZAvMS-A)

S spremembo zakona se spremembe dotikajo področij zaščite otrok in mladoletnikov v televizijskih programih in avdiovizualnih medijskih storitvah na zahtevo, pravice do kratkega poročanja v televizijskih programih in pravice javnosti do spremljanja pomembnejših dogodkov.

Arhiv: PROMOCIJA ZDRAVJA NA DELOVNEM MESTU IN SPODBUJANJE ZDRAVEGA ŽIVLJENSKEGA SLOGA ZAPOSLENIH

Ugotavljamo, da se čedalje več delodajalcev zaveda, da promoviranje telesne aktivnosti, izboljšanje prehranjevalnih navad, zmanjšanje stresa na delovnem mestu, težnja k boljšim medsebojnim odnosom in boljši komunikaciji med zaposlenimi, pripomore k povečanju zadovoljstva zaposlenih in s tem večjo storilnost ter zmanjšanje odsotnosti z delovnega mesta.