Arhiv: Vabilo na konferenco "Dan najboljše prakse" - 24.1.2024

Copy (1) Copy of (1) Vabilo na konferenco Dan najboljše prakse 24.1.2024

Zbornica elektronske in elektroindustrije

Vabimo vas na 12. konferenco

Tradicionalna strokovna konferenca Dan najboljše prakse bo v organizaciji Zbornice elektroindustrije že 12. leto zapored potekala na Gospodarski zbornici Slovenije in pod žaromete ponovno postavila izmenjavo dobrih praks.

V sredo, 24. januarja 2024, boste lahko prisluhnili domačim in mednarodnim govorcem, ki bodo v okviru letošnje teme »Medpanožna aplikativnost v središču tehnoloških priložnosti« brez dvoma navdihnili vse udeležence.

Konferenca je namenjena strokovnjakom, odločevalcem iz podjetij in vsem, ki ste vpeti v procese nenehnega izboljševanja na področju proizvodnje, razvoja in iskanja novih tehnoloških rešitev.

Inspiracijo za letošnjo konferenco smo črpali iz uporabnosti vesoljskih tehnologij na zemlji, kjer smo lahko priča izvirnim prenosom tehnoloških procesov, storitev ali produktov iz ene panoge v drugo.

Na prihajajoči konferenci se pustite presenetiti s predstavitvami več primerov dobrih praks, ki medpanožno aplikacijo tehnologij aktivno uporabljajo in s tem izkoriščajo sinergijo za napredek.

Pester program bo predstavil večnamensko uporabnost tehnologij, ki podjetjem prinese priložnosti povečanega sodelovanja med panogami in sektorji ter hkrati omogoča bolj ekonomično poslovanje z vsemi razpoložljivimi viri.

PROGRAM >>
PRIJAVA >>

Osrednje predavanje

Tehnološki mostovi:
Povezovanje vesoljske in zemeljske tehnologije

Aude de Clercq, vodja pisarne za prenos tehnologije pri Evropski vesoljski agenciji (ESA)

Okrogla miza

Medpanožno sodelovanje:
Raziskovanje priložnosti za aplikacije tehnologij onkraj meja sektorjev

Tanja Permozer, vodja slovenske vesoljske pisarne, MGTŠ

Anton Horžen, Slovenska vesoljska pisarna, MGTŠ
Vid Selič, vodja aplikacijske skupine, Dewesoft d.o.o.
prof. Iztok Kramberger, FERI, Univerza v Mariboru
Mateja Lavrič, direktorica, QLECTOR d.o.o.
Rok Sabjan, Cosylab d.d.

Predstavitve primerov dobrih praks

NIRwave: Od daljinske zaznave vegetacije do prepoznave tekstila

Tomaž Rotovnik, SkyLabs d.o.o.

SpaceDent: Vizionarji vesoljskega zobozdravstva
Tine Šefic, absolvent dentalne medicine in raziskovalec, Medicinska fakulteta UL

ITER projek: Fuzijska energija za materiale prihodnosti
dr. Blaž Šuler in Marko Češnjaj, SIJ Metal Ravne d.o.o.

WatchBuilt: Digitalna inovacija za avtomatsko spremljanje procesa gradnje
  doc. dr. Zoran Pučko,Univerza v Mariboru, Fakulteta za gradbeništvo, prometno inženirstvo in arhitekturo

Bio-embalaža: Rešitev trajnostnega pakiranja
Aleš Mihelič, Gorenje d.o.o.

Več o primerih dobrih praks 2024 >>

Interaktivna delavnica

Priložnosti medpanožne aplikativnosti

Vodena delavnica bo namenjena mreženju in iskanju medpanožnih povezav med udeleženci.

Spremljevalni program

V času konference bo udeležencem Center Noordung - Center vesoljskih tehnologij omogočil sprehod po Mednarodni vesoljski postaji z VR očali.

PROGRAM >>
PRIJAVA >>