Arhiv: Zasavska gospodarska zbornica sodeluje pri projektu "Relnd BBG"

Zasavska gospodarska zbornica sodeluje pri projektu  "Relnd BBG"

Glavni cilji projekta so:

• Okrepiti institucionalno zmogljivost javnih organov in zainteresiranih strani v Podonavju.
  • Zmanjšati socialno-ekonomsko in upravno razdrobljenost v procesih prostorske, gospodarske in okoljske transformacije.
  • Prikazati prednosti ponovne industrializacije BBG s teritorialnimi primeri.
  • Izvajati pristop 4H.

Pri mednarodnem projektu sodelujejo partnerji iz Slovenije, Bosne in Hercegovine, Avstrije, Srbije, Bolgarije, Romunije, Črne Gore, Nemčije in Moldavije.

Projekt je podprt s sredstvi programa Interreg Danube Region Programme, izvajati se je začel 1.1.2024 in se bo končal  30. 6. 2026. Vodilni partner je Gospodarska zbornica Slovenije

Projektni partnerji so se pretekli torek, 6. februarja, mudili v Hrastniku, kjer so si med drugim ogledali lokacije, ki jih želi Občina Hrastnik v sklopu projekta revitalizirati.

Več o srečanju TUKAJ!