Zbornica osrednjeslovenske regije (ZOR) je 25. novembra gostila drugi modul programa ESG Pospešek (Priprava na trajnostno poročanje – od podatkov do izvedbe), namenjenega mikro, malim in srednje velikim podjetjem, ki želijo izboljšati svoje razumevanje trajnostnega upravljanja in se pripraviti na zahteve trajnostnega poročanja. Program poteka v okviru ukrepa »Trajnostno poročanje MSP«, ki ga financira Podnebni sklad, Gospodarska zbornica Slovenije pa ga v sodelovanju s partnerji izvaja za Slovenski podjetniški sklad (SPS). Dogodka se je udeležilo okoli 40 udeležencev, med katerimi je bilo tudi več članov ZOR, kar potrjuje naraščajoče zanimanje podjetij za področje trajnostnega poročanja.
Slovenija je na področju inovativnosti zdrsnila pod svoj potencial – podjetja pa posledice čutijo vsak dan. Zato januarja 2026 na GZS, v sodelovanju z Regionalno zbornico Gorenjska in Zbornico osrednjeslovenske regije, začenjamo z Akademijo inoviranja, celovitim modularnim programom za podjetja, ki želijo nadgraditi inovacijsko kulturo, pospešiti razvoj idej in okrepiti konkurenčnost.
Gospodarski program za konkurenčni razvoj Slovenije »Made in Slovenia 2035« je strateški načrt za učinkovit pospešek razvoja slovenske industrije in gospodarstva, usklajen z globalnimi trendi in specifičnimi konkurenčnimi prednostmi slovenskega gospodarstva.
V soboto, 11. oktobra 2025, je v ŠUS Eurofitnessu v Ljubljani potekal dogodek #BEACTIVE DAY 2025, ki je v okviru evropske pobude za spodbujanje gibanja in aktivnega življenjskega sloga ponovno združil številne ljubitelje rekreacije in dobre energije. Dogodek je potekal v organizaciji Sekcije za fitnes, rekreacijo in regeneracijo pri Gospodarski zbornici Slovenije (GZS), z željo, da bi še naprej širili sporočilo o pomenu gibanja za zdravje, dobro počutje in povezanost.
Družba Dnevnik je v sodelovanju z GZS Zbornico osrednjeslovenske regije v sredo, 24. septembra, v Ljubljani pripravila četrtega od šestih regijskih dogodkov v ciklu srečanj 25. generacije projekta Gazela. Priznanje osrednjeslovenska gazela 2025 je prejelo podjetje Jafral.
Včeraj se je na GZS odvil Finančni forum 2025, ki je obiskovalcem ponudil edinstven vpogled v aktualne trende alternativnih virov financiranja in naložb ter odprl razpravo o tem, kako učinkoviteje povezati kapital s potrebami slovenskega gospodarstva.
Zbornica osrednjeslovenske regije je 11. junija podelila priznanja najboljšim inovacijam v regiji. Nagradili so dve prebojni invenciji ter podelili tri bronasta, osem srebrnih in 11 zlatih priznanj. Na nacionalni nivo se je uvrstilo pet inovatorskih ekip, ena bo septembra sodelovala v posebnem inovacijskem izzivu.
Razpisane so volitve sodnikov porotnikov Delovnega in socialnega sodišča v Ljubljani za odločanje v socialnih sporih iz vrst zavarovancev
Trajnostno poslovanje ni zgolj obveza velikih korporacij – postaja ključna konkurenčna prednost tudi za mikro, mala in srednje velika podjetja.
Gospodarska delegacija v KAZAHSTAN, ki jo organizira GZS CEMP, pod vodstvom predsednice Republike Slovenije dr. Nataše Pirc Musar. Zbiramo zanimanje podjetij.