Arhiv: 5. CLASS konferenca 2016 - »Vloga IKT tehnologij v projektih Slovenske pametne specializacije«

Spoštovani!

Vabimo Vas,  na

5. CLASS konferenco 2016

»Vloga IKT tehnologij v projektih Slovenske pametne specializacije«

v sredo, 9. novembra 2016 ob 9.00

v Poslovni oazi na Gospodarski zbornici Slovenije, Ljubljana, Dimičeva ulica 13

Letošnji Class dogodek želi zgraditi skupaj z vami nastavke sodelovanja v okviru slovenske pametne specializacije na področjih Pametnih mest in skupnosti, Pametnih zgradb z lesno verigo vrednosti, Mobilnosti, Tovarn prihodnosti in eZdravja.
IKT tehnologije kot so računalništvo v oblaku, Internet stvari, obdelava velikih količin podatkov, 5G komunikacijske tehnologije, varnost , so tehnologije, s katerimi želimo povezati slovensko industrijo in jo ojačati pri razvoju novih inovativnih digitalnih storitev, ki bodo v prihodnosti omogočale globalno konkurenčnost slovenskega gospodarstva.

Usmerjanje investicij slovenske družbe pravkar potekajo v okviru SRIP povezovanj, zato še posebej vabimo tista podjetja in raziskovalne inštitucije, ki že in še bodo aktivno sodelovale pri oblikovanju strategij in ali projektov na omenjenih področjih.

Združenje za informatiko bo v okviru konference predstavilo umeščanje povezovalne vloge med horizontalnih IKT tehnologijami s horizontalnimi grozdi in vertikalnimi grozdi na omenjenih področjih pametne specializacije, kjer želimo v okviru SRIP-ov ustrezno sooblikovali razvojno politiko Slovenije.

Letos se nam bodo predstavili tudi Evropski projekti na tem področju: ENTICE, SWITCH, CHOReVOLUTION, AppHub, STORM CLOUDS, ki se izvajajo tudi v sodelovanju s partnerji iz Slovenije. Na dogodku bodo predstavljeni evropski projekti za katere je Evropa namenila 30 milijonov evrov, kot tudi slovenski projekti v vrednosti 40 milijonov evrov.

Kotizacija: udeležba na dogodku je brezplačna

Prijave posredujte na: zit@gzs.si

Prizorišče&parkirišče

Gospodarska zbornica Slovenije-dvorana A Dimičeva ulica 13