Zbornica knjižnih založnikov in knjigotržcev

Arhiv: Izbrane nominiranke za nagrado Kristine Brenkove 2019!

Žirija v sestavi dr. Igor Saksida (predsednik), Urška Bonin, Tomaž Zupančič in Zdravko Kafol (po funkciji) je pregledala 31 slikanic, ki so jih založbe kot prijavitelji poslale na razpis. Pri vrednotenju je izhajala iz 2. (spodbujanje nastanka izvirnih slovenskih slikanic, izoblikovanje vrednostnih kriterijev za pripravo in ocenjevanje slikanic, spodbujanje branja in bralnih navad, spodbujanje nakupovalnih navad, predvsem nakupovanja dobrih slikanic) in 7. člena (Žirija ocenjuje slikanice na podlagi ocenjevalnega lista, ki je sestavni del tega pravilnika ter na podlagi kriterijev oblikovalskih, literarnih in založniških standardov, pri tem pa upošteva skladnost oblike, vsebine in materialov.) pravilnika, pripravila neodvisne recenzije slikanic in jih ovrednotila glede na kakovost besedila in ilustracij, razmerja med besedo in podobo ter oblikovanost slikanice (črke, format, papir, vezava).

Soglasno je sprejela odločitev, da letos po kakovosti izstopajo naslednje slikanice, ki jih žirija nominira za nagrado:

Avtor(ja) in založba

Luna in jaz

Andreja Peklar; KUD Sodobnost International (2019)

O začaranem žabcu

Andrej Rozman Roza, Zvonko Čoh; Mladinska knjiga (2019)

Ptiči?!

Lila Prap; Mladinska knjiga (2019)

Krst pri Savici

France Prešeren, Damijan Stepančič; Miš (2018)

Pod srečno zvezdo

Helena Kraljič, Tina Dobrajc; Morfemplus (2019)

Petelinček prebudi upanje

Vesna Radovanovič, Kristina Krhin; Ajda, IBO Gomboc (2018)

Razglasitev nagrajenke bo na podelitvi v Trubarjevi hiši literature v Ljubljani, v četrtek, 24.10., ob 16.00. Vabljeni!