Zbornica knjižnih založnikov in knjigotržcev

Arhiv: Znane so nominacije za nagrado Kristine Brenkove za izvirno slikanico

Na letošnji razpis za podelitev nagrade Kristine Brenkove za izvirno slovensko slikanico je prispelo triindvajset del.

Žirija v sestavi: dr. Igor Saksida (predsednik), dr. Barbara Zorman ter dr. Robert Potočnik, je pregledala vse na razpis prispele slikanice in za nagrado nominirala pet (5) slikanic.

Za nagrado so bile nominirane naslednje slikanice:

• Naokokoli (Maša Ogrizek, il. Miha Hančič, Miš Založba)
  • Žiga špaget gre na trnek viset (Aksinja Kermauner, il. Zvonko Čoh, Miš Založba )
  • Pručka (Rok Tkavc, il. Sabina Šinko, KUD Sodobnost International)
  • Kuharica uharica (Svetlana Makarovič, il. Igor Šinkovec, Mladinska knjiga Založba, d.d.)
  • Sofija in labodje jezero (Helena Kraljič, il. Tina Dobrajc, Morfemplus d.o.o.)

Zbornica knjižnih založnikov in knjigotržcev pri Gospodarski zbornici Slovenije, vsako leto 22. oktobra, na rojstni dan Kristine Brenkove, podeljuje nagrade za izvirne slovenske slikanice.

Letošnja podelitev bo v ponedeljek, 23. oktobra 2023 ob 14. uri, v prostorih Gospodarske zbornice Slovenije. Takrat bo tudi znano, katera slikanica bo prejela nagrado Kristine Brenkove za izvirno slovensko slikanico za leto 2023.

Obvestilo za javnost