Varstvo okolja

Arhiv: Gradiva z delavnice: Samozadostnost ali povezovanje med državami za boljšo izrabo odpadkov?

V okviru projekta Retracking je 24.10.2019 na Severno Primorski gospodarski zbornici v Novi Gorici potekala čezmejna delavnica , na kateri so prisotni izmenjali izkušnje in obstoječe prakse, s poudarkom na možnostih za boljšo izrabo odpadkov, ki jih ponuja čezmejno sodelovanje med Slovenijo in Italijo. Dogodka se je udeležilo okoli 50 predstavnikov slovenskih in italijanskih podjetij, tako iz zasebnega kot javnega sektorja, javnih institucij in drugih zainteresiranih javnosti.

Uvodni pozdrav

Janja Leban, GZS – Služba za varstvo okolja

Uvodni pozdrav

Nevenka Volk Rožič, Severno Primorska gospodarska zbornica Nova Gorica

Pravila ravnanja z odpadki v praksi (postopki izdaje dovoljenj, prenehanje statusa odpadka in pravila za stranske proizvode v Italiji),  ENG verzija

Lorenza Bevilacqua, Regionalna Agencija za varstvo okolja Furlanija-Julijska Krajina

Pravila ravnanja z odpadki v praksi (postopki izdaje dovoljenj, prenehanje statusa odpadka in pravila za stranske proizvode v Sloveniji)

Barbara Štravs-Grilc, Agencija RS za okolje

Prekomejne pošiljke odpadkov

Franco Lenarduzzi, Regija Furlanija-Julijska Krajina

Ravnanje z odpadki v lokalnih skupnostih – Praksa v Sloveniji, možnosti za prekomejno sodelovanje

Dario Rolih, Komunalno podjetje Nova Gorica

Ravnanje z odpadki v lokalnih skupnostih – Praksa v Italiji, možnosti za prekomejno sodelovanje

Giuliano Sponton, Komunalno podjetje Gorizia

Predstavitev Retracking platforme za bolj učinkovito ravnanje z odpadki

Tomaž Ceh, Infordata Sistemi (namesto: Giorgo Betteto, Gees Recycling)

Priloga:

- sporočilo medijem

O projektu Retracking

V okviru projekta Retracking razvijamo konkurenčni model za pravilno ravnanje z odpadki, ki vsebujejo polimerne kompozite, utrjene s steklenimi vlakni (GFRP). Z izboljšano prepoznavnostjo in sledljivostjo snovnega toka bomo ustvarili pogoje za prehod iz linearnega v krožno gospodarstvo. Projekt poteka v okviru programa sodelovanja Interreg V-A Italija-Slovenija, sofinancira ga Evropski sklad za regionalni razvoj.

Partnerji projekta