Varstvo okolja

Arhiv: Osebe, ki dajejo v promet manj kot 15 ton embalaže letno, morajo ARSO poročati do 31.3.2019

Letno sporočanje podatkov v zvezi z embalažo se izvaja enkrat letno za preteklo leto. Od začetka februarja 2019 bo dostopna povezava za Poročanje v aplikaciji Embalaža.

Arhiv: Kako prepoznati izdelke/odpadke na osnovi polimerov, utrjenih s steklenimi vlakni?

Projekt Retracking je za vas pripravil katalog tovrstnih odpadkov.

Arhiv: Inovacije, ki podpirajo prehod v krožno gospodarstvo - Vabilo k sodelovanju!

Vabilo k sodelovanju na mednarodnem natečaju inovacij, ki podpirajo prehod v krožno gospodarstvo! Natečaj je odprt do 22. marca 2019.

Arhiv: Mednarodni forum z delavnico o razširjeni odgovornosti proizvajalcev

Ministrstvo za okolje in prostor in Gospodarska zbornica Slovenije vas vljudno vabita, da se nam pridružite na mednarodnem forumu z delavnico z naslovom "Ali potrebujemo dodaten organ, t.i. "clearing house" za nadzor nad izvajanjem obveznosti razširjene odgovornosti proizvajalcev za (odpadno) embalažo, (odpadno) električno in elektronsko opremo, (odpadnimi) baterijami in akumulatorji?

Arhiv: "Krožno oblikovanje" delavnica s priznanim mednarodnim strokovnjakom "design thinking" metode

Zaradi bolezni delavnico odpovedujemo, hvala za razumevanje!