Novice


Arhiv: Informativni dan za razpisa SME instrument in Fast Track to Innovation

Sredstva EU za inovativna mala in srednje velika podjetja:

Informativni dan za razpisa SME instrument in Fast Track to Innovation

19.11.2014

Gospodarska zbornica Slovenije, dvorana A

Spoštovani,

Vabimo vas na informativni dan za predstavitev dveh razpisov Obzorja 2020, ki podpirata inovacijske aktivnosti malih in srednje velikih podjetij: SME Instrument in Fast Track to Innovation.

Informativni dan je namenjen predvsem malim in srednje velikim podjetjem z zrelimi tehnološkimi in netehnološkimi inovacijami, ki jim manjka še zadnji korak za prodor na trg. Na razpisu pa lahko sodelujejo tudi podjetniška združenja, univerze, raziskovalni instituti, velika podjetja, javna uprava, končni uporabniki in ostai partnerji, ki prispevajo h komercializaciji inovacij malih in srednje velikih podjetij.

Predstavili bomo oba razpisa, uspešnost slovenskih prijaviteljev, predloge ocenjevalca pri pripravi projektnih predlogov ter podporno okolje, ki je na voljo malim in srednje velikim podjetjem pri pripravi predlogov.

Prijavite se lahko preko ELEKTRONSKE PRIJAVNICE. Za dodatna vprašanja sta na voljo Maja Ferlinc (maja.ferlinc@sbra.be) in Simona Rataj (simona.rataj@gzs.si).

Vljudno vabljeni,

Gradiva iz dogodka najdete na dnu prispevka >>>

PROGRAM

9.30 Pozdravni nagovor

Samo Hribar Milič, predsednik GZS

Draško Veselinovič, predsednih upravnega odbora SBRA in direktor Gea College

 

 I. del: predstavitev razpisov:

  • SME Instrument in Fast Track to Innovation – podobnosti in razlike,

Gregor Novak, Evropska agencija za mala in srednje velika podjetja

  • Sodelovanje Slovenskih podjetij na razpisih SME instrumenta,

Igor Milek, SPIRIT

Vprašanja in odgovori

 

11.30-11.50 Odmor

 

11.50 – 13.00 II. del: Priprava in ocenjevanje projektnih predlogov

SME instrument – pogled ocenjevalca, TBC

  • Podpora malim in srednje velikim podjetjem v Sloveniji pri pripravi projektov (Mreža EEN)

Špela Stres, IJS)

  • Podpora v Bruslju – Slovensko gospodarsko in raziskovalno združenje

Vprašanja in odgovori

 

KRATKA INFORMACIJA O RAZPISIH

Razpis SME Instrument: razpisi so na voljo TUKAJ

SME Instrument je program, namenjen podpori inovativnim projektom z velikim tržnim potencialom mikro, malih in srednjih podjetij. Instrument je namenjen so-financiranju projektov od pilotne faze do trga (TRL 6). Več o stopnjah tehnološke pripravljenosti je na voljo TUKAJ.

Področja, podprta v letih 2014-2015 so: IKT, nanomateriali, biotehnologija, vesolje, bio-ekonomija, zdravje, transport, klimatske spremembe, e-uprava, varnost.

SME instrument je razpisan v treh različnih fazah (mogoče je le ena prijava podjetja bodisi na fazo 1. oz. na fazo 2. V kolikor je podjetje uspešno prijavilo projekt na eno od faz, pred zaključkom tega projekta nova prijava na SME instrument ni mogoča).

1. faza, kjer je predmet razpisa študija izvedljivosti

Višina so-financiranja: 70% oz. 50.000,00 eur, vrednost celotnega projekta je 71.428,00 eur

Trajanje posamičnega projekta: 6 mesecev

Roki za oddajo prve faze so: 17.12.2014, 18.3.2015, 17.6.2015, 17.9.2015, 16.12.2015.

2.  faza, kjer je predmet razpisa izdelek, tehnologija, pripravljena za trg

Višina subvencije: 70% oz. med 500.000 do 2,5 milijona eur (vrednost celotnega projekta je torej med 714.280,00 eur in 3.571.429,00 eur)

Trajanje posamičnega projekta: od 12 do 24 mesecev

Roki za oddajo druge faze projekta: 17. 12. 2014, 18.3.2015, 17.6.2015, 17.9.2015, 16.12.2015.

3.  faza, kjer je predmet podpore komercializacija izdelka, tehnologije

Tretja faza SME instrumenta ne predstavlja finančne podpore. Podpora je mišljena kot podpora »blagovne znamke« SME instrumenta in Evropske komisije, s čimer naj bi se podjetjem olajšalo pridobivanje drugih virov za komercializacijo izdelkov (povratnih oz. zasebnih).

Razpis “Hitra pot do inovacij” – Fast Track to Innovation (FTI)

Predviden datum objave: 6.1.2015

Roki za oddajo: 29.4.2015, 1.9.2015, 1.12.2015

Proračun: 100 mio EUR

Dostop do razpisa

Instrument FTI je namenjenpodpiranju evropskega gospodarstva zzagotavljanjem nepovratnih sredstev za inovativna podjetja in organizacije, da bodo s svojimi dobrimi idejamilažje prodrla na trg. Prijave konzorcijev treh do petih organizacij bo mogoče pošiljati od januarja 2015. Konzorciji morajo vključevati podjetja, sodelujejo pa lahko tudi univezre, raziskovalne inštitucije, tehnološke organizacije ter organizacije, ki pospešujejo komercializacijo inovacij, kot so grozdi, končni uporabniki, podjetniška združenja, inkubatorji, investitorji ali javni sector. Še posebej se spodbuja sodelovanje malih in srednje velikih podjetij ter podjetij, ki se prvič prijavljajo na razpis okvirnih programov.

FTI podpira inovativne projekte od faze demonstracij do vstopa na trg, vključno s prototipi, testiranji in preverjanji v realnih razmerah, preverjanja poslovnih modelov in standardizacije. Razpis zahteva relativno zrele nove tehnologije, koncepte, procese in poslovne modele ki potrebujejo zadnji razvojni korak za vstop na trg. Če projekt vključuje tehnološko inovacijo, mora biti ta na ravni tehnološke pripravljenost (TRL) 6. 

 


Pripeti dokumenti

Fotogalerija