Seja je bila posvečena razpravi predstavitvi NEPa s strani mag. Janeza Kopača in razpravi o izhodiščih in vsebini te resolucije.
Sestanek strateškega sveta za politiko energije in podnebne spremembe je bil namenjen predstavitvi tistih delov NEPa, pri katerih je GZS posredovala vprašanja in dileme, opredeljene v teku 7. seje SS PEPS. Javna razprava o NEPu bo v skladu z javno objavo na portalu MG potekala do 15. oktobra 2011.
Zaključki dosedanjih razprav SS PE PS GZS v zvezi z izhodišči NEP, oblikovanii na rednih in razširjenih sejah sveta, ki so sledeče: priloga ppt
POVZETEK PREDSTAVITVE mag. Janeza Kopača, povzetek NEP, zapis razprave in zaključke najdete v pripetih povezavah.
Povzetek razprave: NEP je dober dokument, ki pa je še potreben dodatnega usklajevanja. Potreben bo tudi kratek poljuden povzetek, posebej za javno razpravo in parlament. NEP mora biti del nacionalnega razvojnega programa,ki bi moral biti zaradi širših vidikov za njegovo izvedbo (finančno, okoljsko, davčno, itd.) ter rigoroznih sankcij za neizvajanje ciljev zaveza celotne Vlade. Glede na spremenjene globalne razmere na področju energetike meni, da so potrebni še dodatni napori za revidiranje aktualnih zavez do EU, ter ocen rasti BDP po sektorjih, posebej energetsko intezivnih.. Potrebno je doreči odgovornost za doseganje oz. nedoseganje ciljev. Preprečiti je treba neposredno in posredno gospodarsko škodo, ki jo prenagljeno sprejemanje ciljev in zavez do EU povzroči,tako, kot to velja za zavezo 25% OVE do leta 2020.). .
Prisotne je seznanila s predvidenim nadaljnjim potekom aktivnosti obravnave NEP: 29. – 31. avgust: panelne razprave na GZS (Andreja Urbančič in Ivo Novak) September: razprave na zainteresiranih UO OE GZS Začetek oktobra: 9. seja SS PEPS GZS, na kateri bodo oblikovana končna stališča GZS do NEP.