Obveščamo vas, da Evropska komisija organizira EU paviljon na sejmu hrane Vietnam FoodExpo 2024, ki bo potekal od 13. do 16. novembra 2024 v Hošiminhu, Vietnam.
Gospodarska zbornica Slovenije in Slovensko deželno gospodarsko združenje (SDGZ) iz Trsta vabita vsa slovenska podjetja, ki že poslujejo ali pa bi želela poslovati s 60 milijonskim sosednjim trgom, da se udeležijo poslovnega seminarja, ki bo potekal v četrtek 19. septembra od 13.00 ure naprej v prostorih Gospodarske zbornice v Ljubljani.
Genesis je nova storitev, ki je namenjana izvoznikom. Omogoča finančne ugodnosti v obliki nižje ali proste carinske stopnje pri uvozu blaga na trge, s katerimi ima EU sklenjene trgovinske sporazume.
Projekt Port City Colombo se razvija v sodelovanju s CHEC PORT CITY COLOMBO (PVT) LTD in vlado Šri Lanke kot zasebno-javno sodelovanje. Projekt predstavlja vrsto priložnosti za investitorje, ki so zainteresirani da postanejo deležniki prvorazrednega mesta v južni Aziji.
Združenje evropskih gospodarskih zbornic EUROCHAMBRES iz Bruslja in Gospodarska zbornica Slovenije vabita slovanska podjetja iz področja polprevodniške industrije in dejavnosti, da kandidirajo za udeležbo v 50 članski delegaciji, ki bo med 9. in 13. decembrom letos obiskala Japonsko in se predstavila na sejemski prireditvi SEMICON JAPAN.
Program EU BUSINESS HUB, ki ga financira EU, bo v štiriletnem obdobju (do leta 2027) nudil različne oblike pomoči malim in srednje velikim evropskim podjetjem (MSP), ki delujejo na področju zelenih, digitalnih in IT ter zdravstvenih oziroma medicinskih izdelkov/storitev in iščejo poslovne priložnosti na trgih Japonske in Republike Koreje.
Ministrstvo za gospodarstvo, turizem in šport obvešča slovenska podjetja , da bodo v okviru Svetovalnega odbora Evropske komisije glede dostopa do trgov (MAAC) 11.7.2024 obravnavane trgovinske ovire pri poslovanju z ZDA.
Evropska komisija je 24. aprila začela svojo prvo preiskavo v okviru mednarodnega instrumenta za javna naročila, orodja, katerega cilj je zagotoviti vzajemni dostop do trgov javnih naročil tretjih držav za gospodarske subjekte v EU.
Sporazum o prosti trgovini, ki sta ga sklenili Evropska unija (EU) in Nova Zelandija, je moderen trgovinski sporazum nove generacije. Prinaša oprijemljive gospodarske in okoljske koristi za obe strani.